Як швидко визначити якість кавуна - поради / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Літо в нашій країні завжди асоціюється з великою кількістю овочів, фруктів і ягід, особливо наприкінці сезону. Саме в липні та серпні можна купити найсмачніший кавун. Цього року Україну накрила аномальна спека, тому стиглі ласощі почали продавати раніше. УНІАН з'ясував, як перевірити кавун на "хімію" в домашніх умовах, щоб не купити отруту.

Як перевірити кавун на нітрати в домашніх умовах - 2 лайфхаки

Досвідчені садівники й агрономи рекомендують купувати собі спеціальний прилад, яким можна виміряти кількість нітратів у продуктах. Природно, у пересічного українця такого приладу немає, тому є інші методи, як визначити, чи є в кавуні хімія.

Як перевірити кавун на нітрати у воді

Відео дня

Цей спосіб підійде тим, хто вже купив кавун, приніс його додому і тільки потім вирішив дізнатися, що ж за "звіра" йому продали. Перший варіант такий - набрати великий тазик або відро з водою, опустити туди кавун. Якщо він залишиться плавати, як поплавок, на поверхні, то з ним усе нормально, але якщо опуститься на дно - нітратів у ньому повно. Другий варіант трохи простіший - потрібно налити склянку води й опустити в неї шматочок м'якоті кавуна. В ідеальному сценарії вода має залишитися прозорою, але якщо раптом вона забарвиться в червоний або рожевий колір, значить, ви купили кавун із "хімією" у складі.

Радимо ще один дідівський лайфхак і пояснюємо, як перевірити кавун на нітрати йодом (як і з водою, такі способи перевірки залишають бажати кращого, але через брак чогось більшого, цілком підійдуть). Інструкція проста - відрізати шматок кавуна і капнути на нього йодом. М'якоть, забарвлена в коричневий колір, придатна до вживання, а ось якщо кавун став синім, зеленим або фіолетовим, його краще не їсти.

Як перевірити кавун, щоб не отруїтися - дивимося на прилавок

Для того щоб не нести додому завідомо програшний варіант частування, можна з'ясувати, чи "накачаний" кавун нітратами, просто на ринку або в магазині. Перевірити кавун на нітрати в такому разі можна візуально:

  • вага ранніх плодів не має перевищувати 5-7 кг (якщо більша - найімовірніше, всередині є "хімія");
  • кінчик має бути сухим, жовтим і тонким (товстий зелений не підходить);
  • жовта пляма - рівномірна, смуги - контрастні (будь-які відхилення - не норма);
  • темні плями або горби на кірці - ознака наявності нітратів.

Крім того, фахівці категорично не рекомендують купувати вже розрізані кавуни в магазинах. Будь-який продукт, зокрема кавун, захищений кіркою, але якщо м'якоть "відкрита до світу", то на неї швидко починають потрапляти шкідливі мікроорганізми з довкілля, навіть якщо кавун загорнутий у плівку. Найкраще купити цілий екземпляр, але маленький, ніж половину від великого.

Вас також можуть зацікавити новини: