
Настав саме той час, коли починають консервувати огірки, а ось заготівлю помідорів на зиму поки ще варто трохи відкласти.
Час консервації овочів залежить не лише від того, коли вони достигнуть і стануть найдоступнішими, а й від розташування планет. Саме тому досвідчені господині перед тим, як братися за приготування консервації, придивляються і до цін на огірки і помідори, і шукають місячний календар.
В якому місяці найдешевші огірки і помідори
Зазвичай наприкінці липня пік сезону огірків, тому ціни на ці овочі досить низькі.
Помідори дозрівають трохи пізніше - у кінці серпня, відповідно саме тоді і вартість стає нижчою. Варто звернути увагу, що на урожай дуже сильно впливає погода - якщо сприятливих погодних умов не було, або були якісь НП, серйозного падіння цін на овочі навіть у розпал сезону може і не бути.
Коли можна консервувати огірки і помідори на зиму за місячним календарем 2023
Наприкінці липня і в серпні для роботи над консервацією буде низка сприятливих днів.
Ось в які дні варто робити консервацію в липні:
- 27 липня;
- 28 числа;
- 29 липня;
- 30 числа;
- 31 липня.
У серпні теж буде багато сприятливих днів для консервування овочів.
Ось коли треба закривати помідори в останній місяць літа:
- 5 серпня;
- 6 числа;
- 7 серпня;
- 8 числа;
- 9 серпня;
- 12 числа;
- 13 серпня;
- 14 числа;
- 15 серпня;
- з 22 до 27 числа.
Ми розібралися, коли закривати огірки на зиму і помідори, а тепер "розкладемо по поличках" найпростіші перевірені рецепти цієї консервації. На її приготування потрібно буде мінімум часу і невелика кількість інгредієнтів. Розрахунок будемо вести на 1 трилітрову банку.
Коли можна закривати огірки - приготуйте перевірене соління
Вам знадобиться всього кілька інгредієнтів, не доведеться стерилізувати банки і кришки, але є одна важлива деталь - потрібно використовувати найпростішу кам'яну сіль.
Для консервації знадобляться:
- огірки (близько 2 кг);
- 2 зубчики часнику;
- 1 великий листок хрону;
- 2 парасольки кропу;
- 2 листки смородини;
- 1 листок вишні;
- 1 лавровий лист;
- стакан солі (100 мл).
Візьміть трилітрову банку, покладіть на дно листок хрону, зубчик часнику, 1 парасольку кропу, лавровий лист, а потім щільно втрамбуйте огірки. Зверху покладіть решту інгредієнтів. Влийте в банку холодну воду, після цього злийте її в каструлю, розколотіть у ній сіль і закип'ятіть. Окропом залийте огірки і закрийте капроновою кришкою. Коли банка охолоне - її потрібно поставити у прохолодне темне місце.
Ось коли консервувати помідори прийде час - спробуйте зробити дуже прості мариновані овочі, які можна зберігати навіть при кімнатній температурі.
Перевірений рецепт помідорів у простому маринаді
Секрет успіху - правильно підібраний сорт цих овочів. Крім того, обов'язково необхідно простерилізувати банки й кришки.
Ось, які інгредієнти знадобляться:
- червоні помідори Де Барао сливоподібної форми (мають бути твердими) - близько 2,5 кг;
- цибуля;
- перець;
- морква;
- парасолька кропу;
- листок вишні;
- чорний перець горошком;
- 2 столові ложки кам'яної солі;
- 4 столові ложки цукру;
- 50 мл оцту.
На дно стерилізованої банки покладіть нарізані кільцями цибулю, перець і моркву (по 3-4 кілечка), парасольку кропу, листок вишні, кілька горошин чорного перцю і лавровий лист. Потім щільно вкладіть помідори. Після цього залийте все окропом і закрийте кришкою. Коли банка охолоне - воду злийте, ще раз доведіть до кипіння і знову залийте помідори окропом.
В остиглу воду всипте сіль, цукор, влийте оцет, почекайте поки маринад закипить і залийте ним помідори. Після цього закатайте банку, переверніть догори дном і закутайте. Коли банка охолоне - її можна перевернути в звичне положення і поставити, наприклад, в комору.
УНІАН раніше радив, як стерилізувати банки і кришки, щоб консервація не вибухала.