Більшість направляє вентилятор на себе,  а в спеку ефективніше зовсім інакше

Прості вентилятори можуть дуже добре допомогти охолодити кімнату під час літньої спеки. При цьому багато хто за старою звичкою ставить їх ближче до себе і направляє у свій бік, думаючи, що обдування потоком повітря – це максимум, на що здатний прилад. Однак, як пише журнал Homes and Gardens, варто спробувати й зовсім незвичайний спосіб.

Коли вентилятор спрямований на людину в кімнаті, він може працювати годинами, але відчутної прохолоди не буде. Через це багато хто розчаровується в них, віддаючи перевагу встановленню кондиціонерів. Але для правильного використання вентилятора варто зрозуміти принцип його роботи. Вентилятори не охолоджують повітря, як кондиціонери. Вони лише перемішують його, допомагаючи тілу швидше віддавати тепло.

Але його можна розумніше використовувати. Головне – не спрямувати потік повітря від входу до центру кімнати. Таким чином постійно перемішуватиметься все нагріте повітря в цьому приміщенні, а прохолоді просто нізвідки не візьметься.

Відео дня

Тому рано вранці або ввечері варто вчинити навпаки – поставити вентилятор біля відкритого вікна, спрямувавши його на вулицю. Це напрочуд ефективний спосіб швидко охолодити кімнату. При цьому краще створити сильний потік, відсунувши вентилятор від вікна приблизно на метр.

Такий метод особливо добре підходить для квартир, вікна яких виходять на дві сторони будинку. І при цьому, чим більша різниця температур зовні та всередині, тим швидше ви відчуєте ефект. Але важливо враховувати, що коли сонце нагріло вулиці, то вікна час закривати, бо в квартирі ще буде прохолодно.

Влітку часто можна помітити, що хоча у дворі вже прохолодно, у будинку ще може бути задушливо. Це пов’язано з тим, що бетон, меблі та навіть текстиль утримують накопичене тепло. Саме тому на вулиці може бути прохолодно, але в будинку все одно буде задушливо. У такій ситуації саме вентилятор допоможе швидше видалити нагріте повітря, а прохолодніше зовнішнє повітря займе його місце.

Старий трюк

Також чудово працює "бабусин" метод, коли перед вентилятором ставлять миску з льодом. Холод на шляху повітряного потоку у рази підвищить ефективність вентилятора. Це може бути ємність з льодом або просто шматок вологої тканини. Випаровування відводить тепло з навколишнього середовища і може створити більш приємне відчуття. Цей метод підходить для спекотного сухого літа, але у вологих приміщеннях його не варто використовувати.

Як економно користуватися кондиціонером

Нагадаємо, що кондиціонером також слід користуватися правильно, щоб не переплачувати за електроенергію. Перед початком сезону його обов’язково варто почистити та провести профілактику. А під час використання не варто встановлювати занадто низьку температуру. Різниця в 6–8 градусів із показниками за вікном буде оптимальною.

Вас також можуть зацікавити новини: