Може призвести до зупинки серця: коли не можна приймати магній / фото depositphotos.com

В аптеках можна зустріти безліч харчових добавок, магній – одна з них. УНІАН розповідає, як правильно приймати магній, щоб він не нашкодив організму.

Магній – це поживна речовина, якої потребує потребує людський організм для підтримки здоров'я. Він важливий для безлічі процесів – від регулювання рівня цукру в крові і артеріального тиску до роботи нервової системи.

Магній-користь і шкода добавки

Наразі вчені продовжують вивчати, як магній впливає на здоров'я, яка його користь і якої він може завдати шкоди. 

Відео дня

Вважається, прийом магнію може сприяти розв'язанню деяких проблем зі здоров'ям. Наприклад, знизити кров'яний тиск і ризик розвитку діабету 2 типу, зменшити ризик переломів кісток і остеопорозу. Окремі дослідження демонструють, що у людей, в раціоні яких багато магнію, більш низький ризик деяких видів серцевих захворювань та інсульту. Але ці дослідження не дають зрозуміти, якою мірою ефект був викликаний магнієм, а не іншими поживними речовинами. 

Також вчені з'ясували, що у людей, які страждають на мігрень, може бути низький рівень магнію. Але не слід розглядати прийом магнію в добавках як спосіб позбутися від головного болю – його може спровокувати не тільки нестача магнію.

Надмірне вживання магнію в харчових добавках і ліках може серйозно нашкодити організму. Зокрема, загрожує такими негативними наслідками, як діарея, нудота і спазми в животі, нерегулярне серцебиття і навіть зупинка серця.

Коли варто приймати добавки з магнієм

Магній міститься в багатьох продуктах, що вживаються нами в їжу: бобові, горіхи, насіння, молочні продукти, зелені листові овочі. При недостатньому їх вживанні або при порушеннях засвоюваності магнію може виникнути його дефіцит – гіпомагніємія.

Для боротьби з цією проблемою лікарі рекомендують першою чергою відкоригувати дієту. Також магній доступний в полівітамінно-мінеральних добавках та інших харчових добавках. Як наголошується в рекомендаціях Національного інституту охорони здоров'я США (NIH), в такій формі магній засвоюється організмом краще. Але добавки варто приймати виключно для лікування підтвердженого дефіциту магнію в організмі після консультації з медиками.  

Добавки варто приймати виключно для лікування підтвердженого дефіциту магнію в організмі після консультації з медиками / фото ua.depositphotos.com

Як правильно приймати магній

При прийомі добавок, що містять магній, необхідно орієнтуватися на рекомендації медиків або дієтолога. Зважачи на результати аналізів фахівець зможе підказати, скільки за часом потрібно пити магній. Медик також може розписати, як довго можна приймати магній і яким має бути дозування.

Необхідна кількість магнію, яку в середньому потрібно вживати на день, залежить від віку і статі. Так, добова норма магнію для жінок 310-320 мг, а для чоловіків – 400-420 мг. Для дівчаток-підлітків (14-18 років) добова норма становить 360 мг, для хлопчиків-підлітків – 410 мг. 

Коли не можна приймати магній

Вживання добавок з цією речовиною протипоказано, якщо у вас є важка ниркова недостатність, гіпервітаміноз вітаміну В6, непереносимість фруктози і низка інших захворювань. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем або дієтологом, щоб виключити наявність протипоказань для прийому магнію.

Також є низка препаратів, з якими не варто комбінувати таку добавку. У списку того, з чим не можна приймати магній, бісфосфонати, антибіотики, діуретики, ліки для полегшення симптомів кислотного рефлюксу або лікування пептичної виразки.

Вас також можуть зацікавити новини: