Місячний посівний календар на січень 2023 / фото depositphotos.com

Навіть у січні дачникам та городникам є чим зайнятися, хоча до початку посівного сезону ще далеко. У цьому місяці продовжують поливати і удобрювати посадки в теплицях, доглядають за кімнатними квітами і озимими культурами, а також вирощують розсаду і салат на підвіконні.

Місячний посівний календар підкаже городникам і садівникам найкращі дні для робіт з рослинами, а також попередить про неврожайні дні. Календар радить не чіпати рослини в повний місяць і молодик, оскільки в ці дні рослини дуже вразливі.

Місячний посівний календар на січень 2023 по днях

1-2 січня - замочування і пророщування насіння на підвіконні, посів на розсаду помідорів, пекінської капусти, перцю, огірків. Вигонка зелені і цибулі, а також посів шпинату в теплиці. Дозволені мінеральні підгодівлі, але не рекомендується рихлити грунт.

Відео дня

3-5 січня - посів петрушки, пекінської капусти, редиски, гороху і квасолі в теплиці або на підвіконні. Хороші дні для посадки ампельних і кучерявих квітів. В саду проводять санітарну обрізку дерев і снігозатримання. Не рекомендується поливати і підгодовувати рослини.

6-8 січня - дні повного місяця. Роботи з рослинами не проводяться.

9-10 січня - не рекомендується прищипувати, поливати, підгодовувати рослини, а також пророщувати насіння. Можна розпушувати і мульчувати грунт, а також вирізати сухі і хворі гілки дерев.

11-12 січня - посів моркви, буряка, редиски і селери на підвіконні або в теплиці. Перекопування, розпушування і мульчування грунту, боротьба з шкідниками, внесення добрив. Не рекомендується замочувати і пророщувати насіння.

13-15 січня - можна висаджувати на клумбі однорічні та цибулинні квіти. Посів перцю, капусти, моркви і редису на розсаду. Утеплення дерев і обрізка сухих гілок. Не рекомендується прищеплювати рослини і обприскувати отрутохімікатами.

16-17 січня - не рекомендується обприскування листя кімнатних квітів, а також обрізка, пересадка і пасинкування рослин. Посів на розсаду огірків, баклажана, білокачанної капусти, ранніх помідорів. Прополка і перекопування грунту.

18-19 січня - неродючі дні. Не рекомендується сіяти, садити і пересаджувати рослини, а також прищипувати і обрізати гілки, оскільки рани довго гояться. Дозволено підгодовувати, поливати і обприскувати рослини, проріджувати сходи і мульчувати грядки.

20-22 січня - дні молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

23 січня - дуже неродючий день. Посіви і посадки краще відкласти, але можна боротися зі шкідниками, проводити снігозатримання в саду, захищати сад від гризунів.

24-25 січня - дуже родючі дні. Можна садити і сіяти будь-які культури, висаджувати квіти на клумбі і пророщувати насіння. Дозволені мінеральні та органічні добрива, прополка і розпушування грунту, висадка розсади в теплицю. Не рекомендується обрізати гілки дерев і чистити кору.

26-27 січня - мінеральна підгодівля рослин, розпушування грунту, обприскування від хвороб і шкідників. Не рекомендуються посіви і посадки, поливи і обприскування рослин. Не можна обрізати гілки рослин і кущів, якщо погода безвітряна і суха.

28-30 січня - сприятливі дні для посівів і посадок будь-яких овочів і зелені, а також для вигонки зелені. Дозволені рясні поливи і підгодівлі. Дуже вдалий день для посадок і пересадок будь-яких квітів в горщиках, особливо кактусів і орхідей.

31 січня - не рекомендується проводити весняне щеплення, а також поливати і підгодовувати рослини. Можна посіяти в теплиці або підвіконні горох, квасоля, кріп і петрушку.

Вас також можуть зацікавити новини: