Щороку День вчителя в Україні святкують у першу неділю жовтня / фото УНІАН

День вчителя в Україні вважають одним із найулюбленіших професійних свят, які відзначають не тільки діти, а й ті, хто виріс і працює в іншій сфері.

Читайте такожМіжнародний день лікаря: найкращі вітання і оригінальні подарунки

Діти цього дня зранку планують, як вітатимуть улюблених педагогів. А деякі школи досі зберегли традицію самоуправління: коли школярі на день стають вчителями.

Коли ж День вчителя в Україні? Щороку його святкують у першу неділю жовтня.

У 2019 свято припадає на 6 жовтня, але офіційно вітати вчителів у навчальних закладах будуть або в п’ятницю (4 жовтня), або вже у понеділок (7 жовтня).

Історія свята Дня вчителя

День вчителя у світі святкують 5 жовтня з 1966 року, коли на Спеціальній міжнародній конференції про статус учителів підписали документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителя». Це перший документ, який визначив умови праці вчителів у всьому світі.

У Радянському Союзі вітати вчителів офіційно почали з 1980 року.

День вчителя в Україні святкують з 1994 року, згідно з указом Президента, 6 жовтня, як в інших пострадянських країнах: в Азербайджані, Білорусі, Казахстані, Киргизстані й Латвії.

Офіційна назва Дня вчителя в Україні – День працівників освіти.

Нині професійне свято освітян святкують 100 країн у всьому світі. Цього дня вшановують заслуги вчителів та всіх працівників сфери освіти у процесі якісної освіти та їхній неоцінений вклад у розвиток суспільства.

Нагадаємо, вчителям у професійний день традиційно дарують букети. Краще обирати сезонні квіти, але тюльпани, троянди та ромашки не зіпсують сюрприз педагогу.

Крім цього, гарним подарунком на День учителя буде присвячений педагогу тематичний плакат, зроблений самотужки класом. Плакат можна розмалювати фарбами теплої палітри, використати фото зі шкільних буднів й зробити його незвичної форми – наприклад, у формі сонечка, книжки чи великої вітальної листівки.

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram