12 липня - Міжнародний день молодих орлів / фото flickr.com

Яке свято 12 червня 2021

Цього дня у світі відзначаються день народження протигазу, Всесвітній день джина, Всесвітній день боротьби з дитячою працею, Всесвітній день голих велопокатушок, Міжнародний день фалафеля, Всесвітній день ляльки, Всесвітній день в'язання на публіці, День «примари в техніці», День обізнаності про «синдром переповненого гнізда», Міжнародний день шиїтів, Міжнародний день молодих орлів, Міжнародний день кашаси, Міжнародний день вина «Пінотаж».

В Україні - День працівника фондового ринку, в США - День єднання в Орландо, День Лавінг, День зниклих дворняг, День джерки, День професіоналів автомобільного сервісу, День «людини зі сталі», День сімейного здоров'я та фітнесу, День червоних троянд, День рожевого вина, День печива з арахісовим маслом, у Бразилії - День закоханих, у Нідерландах - Свято оселедця, в Парагваї - День миру, в Британії - День народження монарха, у Туркменістані - День науки, в Фінляндії - День Гельсінкі, у Нігерії - День демократії, в Польщі - День служби державного захисту, на Філіппінах - День незалежності.

Пам'ятні дати 12 червня, річниці та події

У 1664 році північноамериканське місто Новий Амстердам було перейменовано на Нью-Йорк.

Читайте такожТрійця у 2021 році: дата, традиції та прикмети, що не можна робити у святоУ 1815 році, внаслідок інтриг банкіра Натана Ротшильда, лондонська газета «Морнінг Кронікл» повідомила про перемогу Наполеона при Ватерлоо на кілька днів раніше за битву. Наполеон програв, а Ротшильд, зігравши на паніці, скупив безліч акцій, потім продавши їх значно дорожче, що зробило його мільйонером. Експерти вважають, що історія - цілковита вигадка. Але вона з кожним роком усе більше й більше обростає «бородою». 

12 червня можна по праву вважати Днем народження протигаза. У 1849 році американське патентне бюро видало Льюїсу Хаслетту патент на цей пристрій. Винахід називався «легеневим протектором» і складався з блоку із клапанами на вдих-видих та повстяного фільтра, що приєднується безпосередньо або через трубку до блоку. Останній міг кріпитися до носа або до рота. Активна робота над удосконаленням цього засобу захисту почалася в період Першої світової війни, коли в квітні 1915 року на німецько-французькому фронті німці провели першу газову атаку. 

У 1897 році Карл Ельзенер – надалі засновник компанії Victorinox, виробника складаних ножів із безліччю лез, які є символом Швейцарії на рівні знаменитих годинників і сиру, - запатентував легендарний армійський ніж.

У 1898 році була проголошена незалежність Філіппін.

У 1963 році в Нью-Йорку пройшла прем'єра фільму «Клеопатра» з Елізабет Тейлор у головній ролі / скріншот кадру з фільму «Клеопатра»

У 1920 році відбулося офіційне відкриття Панамського каналу, хоча перше судно пройшло через канал у серпні 1914 року.

У 1963 році в Нью-Йорку пройшла прем'єра фільму «Клеопатра» з легендарною в майбутньому оскароносною актрисою Елізабет Тейлор у головній ролі.

У 1966 році в Києві стартувала експлуатація першого у світовій практиці тролейбусного поїзда. Творцем системи з'єднання тролейбусів став київський інженер Володимир Веклич, якому на той час виповнилося всього 26 років. Ідея прийшла у зв'язку з тим, що в місті була гостра нестача водіїв, а пасажиропотік був дуже великим. Наприклад, у годину пік біля станції метро «Університет», де перетиналося декілька тролейбусних маршрутів, інтервал руху становив 20 секунд.

У 1967 році був запущений космічний апарат Венера-4, який уперше в світі передав дані про атмосферу іншої планети.

У 2009 році всі телевізійні станції США перейшли з аналогової на цифрову трансляцію.

Яке сьогодні церковне свято

Читайте такожЦерковні свята у червні 2021: православний календар на місяцьПравославна церква 12 червня вшановує пам'ять преподобного Ісаакія сповідника, ігумена Долмацького. У народі день назвали Ісаакій Змійовик, або Зміїне свято. Вважалося, що на Ісаакія змії влаштовують весілля. 

Що сьогодні не можна робити 

Не можна гуляти в полі, лісі, у парку – можете зустрітися зі змією. Також не можна брехати, хитрувати й усіляко викручуватися.

Прикмети на 12 червня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- вранці немає роси - ввечері піде дощ; 

- на світанку та заході сонце чисте - найближчі дні будуть хорошими;

- вітер дме з півдня - осінь буде тепла, із заходу - дощова, з півночі - холодна і рання; 

- рясно цвіте шипшина - зима буде суворою.

Вас також може зацікавити: