Сьогодні - Міжнародний день краватки / фото REUTERS

Яке свято 18 жовтня 2020

Цього дня світ відзначає Всесвітній день менопаузи, Міжнародний день краватки, День європейського бобра, Європейський день боротьби проти торгівлі людьми, Європейський день паперового пакета, Всесвітній день іграшкової фотокамери.

Читайте такожВихідні у листопаді: коли та скільки відпочиватимуть українці наступного місяцяВ Україні - День працівників харчової промисловості, у США - День Аляски, День шоколадного кексу, День без бороди, в Польщі - День листоноші, у Франції - Фестиваль каштана, в Аргентині - День матері, в Азербайджані - День незалежності, на Мальдівах - національне свято, у Великобританії - День Рогатого Бога Британії, в Німеччині - Свято врожаю «Кірмес», у Канаді - День особистостей, у Чилі - День прапора, в Замбії - День молитви, у Сенегалі - День паломництва в Тубу.

Пам'ятні дати 18 жовтня, річниці та події

18 жовтня 1825 року в Англії була проведена остання державна лотерея.

У 1896 році в той час популярної у США газеті «Нью-Йорк Джорнел» з'явилися перші комікси.

У 1954 році був анонсований перший комерційний транзисторний радіоприймач - «Regency TR-1», спільно розроблений компаніями «Texas Instruments» і «Texas and Industrial Development Engineering Associates». Продажі приймача почалися в листопаді 1954 року.

У цей день був здійснений перший в історії політ кішки у космос / фото УНІАН

У 1963 році був здійснений перший в історії політ кішки у космос. Чорно-біла Фелісетт є єдиним представником її виду, чий політ в космос достовірно підтверджений. Запуск кішки здійснив 18 жовтня 1963 року французький Навчальний і Науково-дослідний центр авіаційної медицини (CERMA). Ракета-носій Véronique AG1 стартувала з космодрому Хаммагір і менш ніж за 15 хвилин піднялася на висоту 160 км. Тут відбулося відділення капсули з кішкою. Потім капсула на парашуті опустилася на землю, де була знайдена пошуковою командою. Для контролю стану кішки під час польоту їй у мозок були імплантовані електроди. Після польоту вона була доставлена в CERMA, де її вивчали протягом двох-трьох місяців. Для подальшого продовження досліджень вона була приспана. Спочатку, для виключення особистого фактора в дослідженнях, усі кішки, які брали участь в космічній програмі Франції, імен не мали.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні вшановує пам'ять святої мучениці Харитини / фото ua.depositphotos.com

Православна церква 18 жовтня вшановує пам'ять святої мучениці Харитини. Інші назви свята: «Харитинин день», «Вічна ткаля». У народі святу вважали покровителькою ткаль.

Що сьогодні не можна робити

Не варто вдягати новий одяг, особливо на важливі зустрічі. Не залишайте незакінчених справ. Розрахуйтеся з усім, з чим можливо. 

Прикмети на 18 жовтня     

Читайте такожРелігійні свята у жовтні: православний календар на місяцьЗ давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- безвітряна погода – до похолодання;

- сніг не випав – зима настане нескоро;

- на березах і дубах залишаються листя – зима буде суворою. 

18 жовтня іменини 

Іменини у Олексія, Петра, Дениса, Григорія, Юліана, Олександри й Тихона.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram