Сьогодні - День народження пошукової системи Google / фото REUTERS

Яке свято 27 вересня 2020

Цього дня світ відзначає Всесвітній День туризму, День чеського пива, День народження пошукової системи Google, День подарунків світу, Всесвітній день річок, Міжнародний день глухих.

Читайте такожВоздвиження Хреста Господнього: коли відзначаємо, прикмети та що не можна робити у це святоВ Україні - День туризму, День машинобудівника, День вихователя і всіх дошкільних працівників, у США - День матері Золотої зірки, День шоколадного молока, День яловичої тушонки, День «роздави банку», в Канаді - День без виправдань, у Казахстані - День праці, в Монголії - День телебачення, у Киргизстані - День донора крові, в Туркменістані - День Незалежності, у Словаччині - День залізничника, в Мексиці - День закінчення війни за незалежність, у Бельгії - День Французького співтовариства, в Ефіопії - свято Мескельського Хреста. 

Пам'ятні дати 27 вересня, річниці та події

У 1480 році в цей день правителі Іспанії Ізабелла Кастильська і Фердинанд Арагонський з санкції Папи Римського Сиксту IV заснували Іспанську інквізицію. 

У 1825 році в Англії почався рух першою громадською залізницею. Паровоз, сконструйований Джорджем Стефенсоном, провіз поїзд з 450 пасажирами з Дарлінгтона в Стоктон зі швидкістю 24 км/год. 

У 1854 році пароплав «Arctic», йдучи з Британських островів в новий світ, зіткнувся з пароплавом «SS Vesta[en]» (Франція) і затонув біля мису Рейс. Загинули 350 осіб. 

У цей день відкрилася перша школа з навчання Санта-Клаусів / фото REUTERS

У 1905 році найбільший фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст Альберт Ейнштейн опублікував роботу "Чи залежить інерція тіла від енергії, що міститься в ньому?", в якій пропонувалося знамените E=mc2. Це - закон еквівалентності меси і енергії. 

У 1937 році в містечку Альбіон, штат Нью-Йорк, відкрилася перша школа з навчання Санта-Клаусів. 

У 1938 році Сергій Корольов, який став надалі провідним конструктором СРСР ракетно-космічних систем, був засуджений до 10 років ув'язнення і відправлений на Колиму. Все почалося з того, що влітку 1938 року начальник відділу ракетних літальних систем Московського Ракетного науково-дослідного інституту 31-річний Сергій Павлович Корольов був заарештований за сумнозвісною 58-ю статтею як учасник контрреволюційної троцькістської організації, що нібито діяла всередині РНІІ, а також за зрив здачі нових зразків озброєння. Головував на засіданні Військової колегії Верховного Суду армвоєнюрист Василь Ульріх, «через руки» якого пройшли десятки тисяч репресованих. Восени 1940 року Корольов був переведений у нове місце ув'язнення – Московську спецтюрму НКВС, де під керівництвом вченого, авіаконструктора Андрія Туполєва, також ув'язненого, брав активну участь у створенні бомбардувальників Пе-2 і Ту-2 й одночасно розробляв проекти керованої аероторпеди та нового варіанту ракетного перехоплювача. Це стало причиною для переведення Корольова у 1942 році в інше КБ тюремного типу при Казанському авіазаводі, де велися роботи над ракетними двигунами нових типів з метою застосування їх в авіації. Корольов був звільнений у 1944 році і реабілітований в квітні 1957 року. За спогадами людей, що близько його знали, улюбленою приказкою Сергія Павловича завжди була фраза «Шльопнуть без некролога». 

У 1967 році один із найбільших у світі лайнерів «RMS Queen Mary» був перепроваджений до Каліфорнії, де з нього зробили плавучий ресторан і музей. 

У 2001 році уряд Норвегії заснував премію за математичні дослідження - Абелівську премію.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні святкує Воздвиження Хреста Господнього / фото kapelanstvo.info

Православна церква 27 вересня святкує Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Також день називають «Вирій», «Треті Осенини», «Ставрів день».

Що сьогодні не можна робити

Не варто укладати шлюб-він буде недовгим. Не можна лаятися і шкодити людям. Слід дотримуватися суворого посту: не можна їсти м'ясо і молочні продукти. Небажано ходити в ліс. 

Прикмети на 27 вересня    

Читайте такожДень учителя 2020: дата, традиції та як привітати педагогівЗ давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- дме північний вітер - наступне літо буде теплим;

- заморозки - до ранньої зими;

- ясно і тепло - холоди настануть нескоро;

- різко похолодало - весна буде ранньою.

27 вересня іменини 

Іменини у Івана, Вінцента, Даміанта і Косми.

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram