День святого Миколая 22 травня / УНІАН

22 травня православні відзначають День святого Миколая - на честь одного з найвідоміших святих Миколая Чудотворця. Святий вважається покровителем сиріт, бідних людей, моряків, мандрівників. Наші предки дуже поважали і шанували його. УНІАН розповідає, як помолитися святому Миколаю в цей день і привітати рідних і близьких зі святом.

Коли День святого Миколая

День святого Миколая відзначають двічі на рік. Перший відзначають навесні, 22 травня, а другий - взимку, 19 грудня. Зимове свято святого Миколая - день його пам'яті, а 22 травня церква поминає перенесення мощей святого з Мир Лікійських в місто Барі в 1087 році. Раніше ми розповідали, яке сьогодні церковне свято, чи можна працювати і що заборонено робити 22 травня. 

У День святого Миколая бажано відвідати церковну службу і помолитися святому. Молитву можна прочитати і вдома. Миколі Угоднику моляться про зцілення, заступництво в дорозі. Вважається, що святий рятує від бідності і захищає від несправедливості. Є багато молитов до Миколая - прочитати можна будь-яку: 

Відео дня

Чудотворець Миколай, допоможи мені в бажаннях моїх тлінних. Не гнівайся на прохання зухвале, але і не покинь мене в справах суєтних. Що на благо побажаю, виконай своєю милістю. Якщо погане хочу, відверни лихо. Нехай всі бажання праведні здійсняться, а життя моє щастям наповниться. Хай буде воля твоя, амінь.

День святого Миколая - привітання у віршах і прозі

День святого Миколая / листівки УНІАН

На Миколаїв літній, світлий день

Давай зберемося у колі,

Співати будемо пісень,

Щоб усього було доволі.

Запалим свічку у ікони,

Помолимося ми Святому.

Хай звично йдуть усі сезони

І нас завжди чекають вдома.

***

У Миколин день бажаю тобі радості і щастя. Бажаю травневого натхнення і любові. Бажаю відради душі і достатку. Нехай святий Миколай береже твій будинок від бід, сім'ю - від заздрості і горя, а двір - від бідності і невдач. Бажаю міцного здоров'я, бравих сил, доброї надії, міцної віри, сонячного світла дива і проливних дощів радості.

***

Листівки на День святого Миколая / УНІАН

Я вітаю з Миколаєм,

І сказати хочу знов,

Нехай завжди живуть з тобою

Надія, Віра та Любов.

Хай добрий Ангел із небес

Боронить і не розчарує,

І дивних тисячі чудес

В житті твоїм тобі дарує.

***

У Миколин день бажаю здоров'я і любові, благополуччя і щастя, надії та удачі, миру і добра! Нехай святий Миколай допомагає відпускати образи і забувати непогожі дні, нехай в твоєму житті тепер завжди буде радість! Нехай травневі промені розтоплять твою невпевненість, нехай твоє серце відкриється для нових мрій і пошуків!

***

Картинки з Днем святого Миколая Літнього / листівки УНІАН

З Днем святого Миколая

Тебе, друже, привітаю!

Хай в сім’ї панує мир,

На добро орієнтир.

Щоб не знав ні бід, печалі,

Спав спокійно ти ночами.

Йшов вперед, не спотикався

І завжди, щоб усміхався.

***

Нехай святий Миколай буде твоїм заступником і оберігає тебе від усякого лиха! Нехай в твоєму житті буде місце справжнім чудесам і великій радості, любові й доброті. Бажаю, щоб ти ніколи не сумував, зберігав душевну теплоту, молився і сподівався на святого Миколая!

***

Привітання з Днем святого Миколая літнього / листівки УНІАН

Чудотворець Миколай

До нас в гості завітав,

Ти його шануй, не лай

І молитву зачитай.

Хай настане врешті мир,

Злагода панує в хаті,

Прилетить хай щастя вир.

Тож шануйся, рідний брате!

***

У Миколин день бажаємо вам міцного здоров'я і стійкості. Нехай всі ваші молитви будуть почуті, нехай не буде в житті поганої погоди. Будьте вдячні землі, й вона у відповідь віддасть вам по заслугах, нагородить новими сходами і відмінним урожаєм.

***

З Днем святого Миколая / листівки УНІАН

Мій святенький Миколаю,

Ти приходь скоріш, благаю.

Я до тебе помолюся

І тихенько пригорнуся.

Щастя дай моїй родині

Нашій неньці-Україні!

***

У Миколин день від щирого серця хочу побажати з міцним здоров'ям і доброю надією продовжувати свій життєвий шлях. Нехай добрий покровитель Миколай пошле достатку і благополуччя, нехай ніколи не втомляться крила від польотів любові, нехай завжди в твоїх руках буде вірне щастя і удача.

Вас також можуть зацікавити новини: