День усиновлення в Україні / depositphotos.com

У нашій країні це свято було встановлено, як данина подяки і поваги людям, які не побоялися взяти дитину з дитячого будинку. В рамках боротьби з проблемою сиріт щорічно 30 вересня в День усиновлення дітей вся країна вітає чоловіків і жінок, які стали батьками.

Також сьогодні відзначається День перекладача 2022.

День усиновлення - історія і суть свята

Історія свята 30 Вересня / depositphotos.com

Вперше в Україні торжество почали відзначати в 30 вересня 2009 року. Чинний, на той момент, президент України Віктор Ющенко виголосив вітальну промову, в якій було сказано:

Відео дня

Це день вшанування прийомних батьків, вихователів дитячих будинків сімейного типу, педагогів, лікарів, усіх, хто причетний до усиновлення та захисту прав дитини. Це день радості тисяч і тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя в люблячих і дбайливих сім'ях. Це свято доброти і милосердя для всього українського суспільства.

Відтоді щорічно 30 вересня відзначається День усиновлення в Україні. За 12 років з'ясувалося, що проблеми з тим, щоб прийняти в сім'ю дитину з дитячого будинку або інтернату, немає. Навпаки, є черга. Найчастіше всиновлюють дітей до 5 років, що дозволяє дитині змалку дізнатися, що таке любляча сім'я.

День усиновлення 2021 - цікаві факти

Чому це свято важливе / фото ua.depositphotos.com

Дата свята обрана невипадково. Сьогодні також відзначається велике церковне свято - Віра, Надія, Любов 2022

Віра, Надія і Любов уособлювали головні християнські чесноти. Були прикладами благочестя і милосердя. Вони протегують всім тим, хто готовий відкрити своє серце і безоплатно дарувати щастя людям. 

За офіційними даними, зараз в Україні понад 70 000 дітей-сиріт. Але, на щастя, їх активно всиновлюють. Це стосується не тільки звичайних дітей, а й також "особливих" - з ВІЛ, інвалідністю та іншими тяжкими захворюваннями. Завдяки людям, які не бояться труднощів, у таких малюків з'являється шанс на повноцінне життя.

Вас також можуть зацікавити новини: