Коли день зимового сонцестояння 2021 / фото ua.depositphotos.com

День зимового сонцестояння відзначали наші предки ще в дохристиянські часи. Це свято вважалося одним з найважливіших у слов'янському календарі.

У році є кілька пам'ятних дат, пов'язаних із Сонцем та світловим днем. Остання така дата у році – день зимового сонцестояння, коли настає найдовша ніч. Після цієї події дні стають все довшими, а темнішає пізніше. Езотерики вважають цей день особливим та енергетично сильним.

Раніше ми розповідали, коли настане останнійповний місяць у грудні і чим примітний цей день.

Коли день зимового сонцестояння у 2021 році

Залежно від року найдовша ніч в році може випадати на 21 або 22 грудня. Цього року зимове сонцестояння настане 21 грудня о 17:59 за Києвом. Тобто найдовшою буде ніч з 20 на 21 число.

День зимового сонцестояння: заборони і традиції

Ця подія вважається особливим і містичним днем у багатьох культурах. Слов'яни вважали цей день зародженням нового року. Цю дату вважали небезпечною через велику кількість злих духів. Щоб захиститися від зла, в будинку розвішували ялинові гілки.

21 грудня у наших предків був першим днем зими і нового року. Перший зимовий місяць називали Колядень на честь бога Сонця. У день зимового сонцестояння співали колядки, влаштовували гулянки і ярмарки, славили Сонце і день. Обов'язково розпалювали велике багаття на вулиці. Ці традиції частково збереглися до наших днів.

У цю дату проводили спеціальні обряди, щоб рік пройшов вдало і щасливо. Наприклад, в горщик на підвіконні висаджували насіннячко будь-якої рослини і потім доглядали за ним. Доброю прикметою вважається впустити в цей день більше тепла в будинок – наприклад запалити свічку або прийняти гарячу ванну.

У цю дату рекомендується встати якомога раніше і зустріти світанок. Це хороший день для нових починань і покупок. Також в день зимового сонцестояння можна грати весілля.

У день зимового сонцестояння не можна пити спиртне і ходити в брудному одязі. Також не можна зустрічати цю дату в неприбраній квартирі, інакше людини будуть переслідувати неприємності.

Вам також може бути цікаво: