Яке свято 24 березня / фото Pixabay

24 березня православна церква вшановує святих Софронія і Антипа. У Київській Русі вважалося, що до цього дня прилітають із зимівлі чибіси і зяблики, а зозуля починає співати. Також в цей день, за старими повір'ями, починається рух соку в березі.

За давньою прикметою, якщо в цей день людина почула спів зозулі, то потрібно дзвякнути грошима в кишені. Тоді у людини весь рік буде багато грошей. Жінкам при співі зозулі рекомендується поплакати - тоді весь рік сліз не буде. Також дуже хорошою прикметою вважалося, якщо на будинок або на сарай сядуть ластівки, журавлі або сойки. А ось побачити на даху ворона було поганим знаменням.

Святий Антип в Київській Русі вважався цілителем зубного болю. Йому молилися для того, щоб вилікувати хвороби ясен і зубів. 

Відео дня

Дата 24 березня здавна вважається дуже вдалою для шлюбу і для будь-яких романтичних справ. У давні часи знахарі зводили чоловіків і жінок в цей день. В цілому дата підходить для признання в коханні.

Також 24 березня - вкрай вдалий день для робіт на городі і в саду. Вже можна приступати до перекопування ділянки, внесення добрив і перших посадок. Раніше ми розповідали, що потрібно зробити на городі в березні.

Що не можна робити 24 березня

Не можна їсти м'ясо, молочні продукти, рибу і яйця в цю дату, оскільки триває Великий піст 2023.

У цей день не варто давати обіцянок і клятв, інакше нічого не збудеться.

Не можна сваритися з батьками, інакше посварилися надовго. Також невістці не можна лаятися зі свекрухою, щоб не зруйнувати відносини повністю.

За давніми повір'ями, в цей день не можна залишати друзів або родичів доглядати за малюком, інакше дитина виросте примхливою і неслухняною.

Прикмети погоди 24 березня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Якщо прилетіли зозулі, але листя на деревах ще не розпустилося - рік буде неврожайним.
  • Якщо розпустилося листя на вербі, то вже можна садити цибулю, часник і зелень.
  • Качки купаються в озері або річці - скоро потеплішає.
  • Північний вітер дме - до дощового червня.
  • Ворони сидять на землі - до похолодання, на гілках - до тепла.
  • Якщо вже з'явилися комахи і павуки, то морозів більше не буде.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: