Радониця 2021 - дата / фото ua.depositphotos.com

Радониця, або Батьківський день – День особливого поминання покійних. Щороку він настає невдовзі після Великодня.

Коли Радониця 2021

Дата Радониці не є сталою, адже залежить від Великодня. Це дев'ятий день після свята Світлого Воскресіння Христового та вівторок після Світлої седмиці.

У 2021 році день Радониці – це 11 травня.

Що таке Радониця

Читайте такожТравневі вихідні 2021: скільки днів відпочинку буде в Україні на День перемогиНазва поминального дня Радониця походить від слова "радість". Вважається, що цього дня не можна тужити за покійними. Навпаки, у Радоницю необхідно вірити та зберігати надію на вічне життя і воскресіння душі в іншому вигляді. Цей день вважається Великоднем для покійних.

Починаючи з Радониці, у церквах відновлюється здійснення панахид (поминальних служб), яких не було в дні Страсної і Світлої седмиць.

У народі широко поширені й інші назви дня, серед яких – гробки, проводи, Червоний або Радоницький тиждень.

Традиції Радониці

Зранку в Батьківський день багато вірян традиційно йдуть на службу до церкви, щоб помолитися за померлих рідних і близьких людей, а також поставити на пам’ять про них свічку.

Що можна та неможна робити на Радоницю / фото ua.depositphotos.com

Після храму слід обов’язково відвідати могили покійних. При цьому туди зазвичай приносять паски, писанки та крашанки, а також інші великодні страви. Однак трапезу на кладовищі влаштовувати не варто. Натомість їжу, яку принесли для покійних, краще віддати нужденним. А вдома з близькими можна влаштувати скромний обід.

Крім того, на Радоницю до могил рідних також запрошують священика, але про це варто домовитися заздалегідь, адже охочих буде багато.

Що не можна робити у Радоницю

Читайте такожДень матері 2021: коли відзначаємо, історія та традиції святаНа Радоницю категорично заборонено сперечатися, сваритися та лихословити. Краще згадувати покійних добрим словом і проводити час у молитві.

У Батьківський день не можна займатися важкою фізичною працею, зокрема, працювати на дачі. Замість цього потрібно навести лад на могилах.

У храмах на Радоницю не проводять обряд вінчання. Це не пов'язано з поминанням покійних, а радше з тим, що у вівторок і четвер – тобто перед пісними днями – церква обряд вінчання не проводить.

Вас також може зацікавити:

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram