Свято Преображення Господнє / pixabay.com

У народі свято 19 серпня називається Яблучний Спас, але насправді ця дата - Преображення Господнє. Це одне з 12 найбільших християнських свят. Присвячений тому дню, коли Ісус преобразився перед своїми учнями на горі Фавор. Детально про історію свята Преображення Господнє ми розповідали в минулій статті.

Свято Яблучний Спас - традиції дня

Що святять 19 серпня / фото ua.depositphotos.com

У народі це свято пов'язане з урожаєм. Ще в дохристиянських віруваннях люди відзначали дату в календарі і влаштовували урочистості. Була традиція - освячувати в церкві не тільки фрукти, а й лікарські зілля, рослини, овочі. Люди також перев'язували червоною стрічкою останні нестислі колосся - в'язали Дідову (Велесову) бороду.

Читайте такожЩо святять в церкві на Яблучний Спас: список дозволених продуктівВважалося, що таким чином люди дякують Богам за хороший урожай. У сучасному світі парафіяни в церкві святять яблука, сливи, груші, бджолині стільники і будь-які інші дари природи.

Відео дня

Вважається, що до Спаса не можна їсти фрукти, інакше померлі на тому світі яблука не спробують. У цей день прийнято пригощати яблуками жебраків і саме 19 серпня слов'яни починали збір врожаю яблук і робили заготовки на зиму. 

Яблучний спас цього року - що можна і не можна робити

Випічка з яблуками / ua.depositphotos.com
  • їсти яблука до того, як їх освятили в церкві;
  • вбивати або проганяти комах;
  • займатися рукоділлям, домашніми справами або будівництвом;
  • сваритися, лаятися і бажати зла іншим.

На Яблучний Спас можна і потрібно пекти пироги з яблуками, робити вареники, готувати компоти. Незважаючи на те, що свято припадає на Успенський піст, церква дозволяє з'їсти трохи риби і випити вина. 

Вас також може зацікавити: