Церковне свято 12 вересня / depositphotos.com

Олександр, Іоанн і Павло були патріархами в Константинополі. Олександр проповідував християнство і багато разів сперечався з філософами. Карав єретиків за удавання, за допомогою віри оголював людські пороки. 

Іоанн був сином бідних батьків, батько готував його стати ремісником, але Іоанн отримав бачення згори і став жити у ченця-подвижника в подвигах. Отримав звання диякона, потім - постника, відрізнявся щедрістю до бідних. Помер у 595 році.

Павло був християнином, але змушений був приховувати свою віру через страх бути змученим за Христа. Він був людиною благочестивою, але боязкою. Бачачи, що у нього немає помічників для розвитку християнської віри в епоху сильного ідолопочитання, він залишив пост і пішов в пустелю, де і помер.

На честь пам'яті трьох святих сьогодні також відзначається народне свято 12 вересня - Александров день.

Яке сьогодні церковне свято - перенесення мощей Олександра Невського

Олександр був сином князя Ярослава і Святої Олександри (Феодосії). З дитинства відрізнявся благочестивістю, цікавився Священним Писанням. Багато часу приділяв навчанню і часто відвідував храм. Одружився з дочкою князя Полоцького а, ставши управителем, прагнув, щоб всі воїни його були милосердні і справедливі.

Читайте також12 вересня 2021-яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робитиНевським його прозвали за те, що він здобув перемогу над шведами на річці Неві. Коли хан Батий почув про такого правителя і запросив до себе, Невський відмовився почитати ідолів, але сказав, що Батия поважає, так як Сам Господь дарував йому царство.

Батий був убитий мужністю правителя, відпустив його з дарами і звільнив російське духовенство від податей. Помер Олександр Невський в 1203 році.

Свято 12 вересня - день пам'яті Олександра Свірського

Народився Олександр в простій родині, був хлопчиком здатним, але вчився погано. Це його засмучувало, тому весь час він проводив у молитві, просячи допомоги. Господь почув його і допоміг, з того часу Олександр ще більше молився і став постити. У шлюб вступити відмовився.

Коли йому виповнилося 26 років, він став ченцем на Валаамі, де прожив 13 років, потім пішов у відокремлене місце недалеко від Свірі, де 7 років провів у важких подвигах. Незабаром до нього стали збиратися люди і Олександр заснував Свірський монастир, отримавши прізвисько Олександр Свірський.

Ставши ігуменом, подвигів своїх не кинув, а став дотримуватися ще суворіше. Їв мало, носив старий одяг, нікого не засуджував за глузування. Славився даром проникливості і чудотворення. Одного разу побачив Пресвяту Богородицю над церквою, помер в 1533 році у віці 80 років.

Прикмети 12 вересня

Народні прикмети сьогодні / pixabay.com
  • грати в карти сьогодні - приректи себе на нещастя цілий рік;
  • розсипати сіль - до подружньої зради;
  • зірок багато на небі - майбутній рік стане врожайним;
  • зорепад 12 вересня - до невдач, хвороб і епідемій.

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні Християнська церква не рекомендує з ким-небудь лаятися або байдикувати. Також не можна грати в карти, зловживати спиртним і піддаватися шкідливим звичкам. Перестилати ліжко краще теж в інший день.

Що можна робити 12 вересня

Сьогодні прийнято влаштовувати посиденьки / фото ua.depositphotos.com

У цей день наші предки влаштовували пишні застілля. Головною стравою був ячмінь, зварений на молоці і хліб з борошна нового врожаю. Люди дотримувалися традиції: плели косу з ячмінних, лляних і вівсяних стебел, щоб наступний рік був врожайним.

Вас також може зацікавити: