Кадр з фільму "Конотопська відьма" / фото FILM.UA

Довгоочікуваний український горор "Конотопська відьма", що розповідає історію кривавої та жорстокої помсти прадавньої відьми з Конотопу російським окупантам за смерть її коханого, вийде на великих екранах України до Дня Незалежності.

Як повідомляє прес-служба FILM.UA, перша стрічка з майбутньої лінійки фільмів жахів, у центрі яких – героїні з міфологічним бекграундом, що борються зі злом на тлі поточних подій, вийде в прокат з 22 серпня 2024 року.

Зазначається, що фільм було створено "найкасовішим" творчим тандемом продюсерки Ірини Костюк та сценариста Ярослава Войцешека, що працювали разом над кінохітом "Мавка. Лісова пісня", який поставив усі можливі рекорди у прокаті та став найуспішнішим українським фільмом (як в локальному, так і в міжнародному прокаті). Режисером фільму виступив Андрій Колесник.

За сюжетом фільму, прадавня відьма з Конотопу завдає мученицької смерті загону рашистських окупантів, які вбили її коханого. Охоплена жагою до помсти відьма розпочинає свій кривавий шлях розплати. Кожна наступна смерть жорстокіша за попередню – відьма упивається пекельним болем кривдників, але чи вдасться їй протистояти мороку, що поглинає її, та залишитися на боці світла?

Ідея сюжету виникла у творців з початком повномасштабного вторгнення – тоді російські окупанти зайшли в Конотоп, місто у Сумській області, що славиться своїми легендами про відьом. Безстрашні жительки міста нещадно поливали загарбників прокльонами, нагадуючи про своє містичне єство, тим самим демонструючи невимовну стійкість та прагнення до свободи. У цьому й полягає один із ключових посилів стрічки – сила і лють української жінки не знає меж.

"Центральний образ у фільмі – відьми – універсальний та близький, адже кожна українка має потужну внутрішню силу, здатну проявитися в моменти загрози. Персонаж, що прийшов до нас зі стародавніх міфів та легенд у сучасне життя, втілює єдине бажання всіх українців сьогодні – затято мститься кривдникам – та є уособленням праведної люті, яка палає в серцях кожного з нас. "Конотопська відьма" – фільм-терапія наших травм війни, що дає змогу прожити відчуття такої бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє", – розповіла генеральна продюсерка фільму Ірина Костюк.

Зйомки фільму проходили в листопаді-грудні 2023 року. До зйомок долучилися військові консультанти, що надали бойову техніку для знімань, – справжній БТР, що був "затрофеєний" в перші дні вторгнення на Житомирській трасі.

Серед знімальної команди також можна зустріти діючих військових. Зокрема автор ідеї та сценарист Ярослав Войцешек нині проходить службу в лавах ЗСУ, а художниця з костюмів Ірина iSky – учасниця бойових дій, яка забезпечила майданчик справжньою трофейною формою російських солдатів. У одній зі сцен фільму також задіяні актори – діючі військові: ветеран війни Назар Грабар, військовий ЗСУ Олександр Печериця, діючий офіцер батальйону "Свобода" Володимир Ращук, а також військовий ЗСУ, ресторатор та телеведучий Даніель Салем, для якого "Конотопська відьма" стала кінодебютом.

Головні ж ролі у фільмі виконали Тетяна Малкова (серіали "Дільничний із ДВРЗ", "Моя улюблена Страшко"), Тарас Цимбалюк (серіали "Спіймати Кайдаша", "Кава з кардамоном", "Кріпосна"), Павло Вишняков (серіал "Опер за викликом"), Олена Хохлаткіна (серіал "Кріпосна") та інші.

"Попередження: фільм містить сцени насильницької та мученицької смерті окупантів – встигніть насолодитися на великому екрані. Зло буде покарано", – йдеться в офіційному анонсі до фільму.

Вас також можуть зацікавити новини: