Линів прокоментувала своє призначення у Болоньї \ фото УНІАН

Відома українська диригентка Оксана Линів стане музичною директоркою знаменитого театру у Болоньї.

Як йдеться у повідомленні Teatro Comunale Bologna в соцмережі, Линів була запрошена на посаду музичної директорки та головної диригентки знаменитого італійського театру Teatro Comunale Bologna (Муніціпальний театр у Болоньї). Линів має стати музичною директоркою театру з січня 2022 року.

У пості театр додав відео виступу Оксани Линів у Муніціпальному театрі Болоньї у березні цього року. 

Читайте такожУкраїнська диригентка Оксана Линів назвала виступи в Росії своїм єдиним табу

Сама диригентка на сторінці в соцмережі зазначила, що то був її дебютний концерт в Італії, після якого поступила ось така пропозиція. "Мені випала честь і відповідальність стати першою жінкою в Італії, яка є запрошеною на посаду музичного директора одного з важливих державних театрів", - прокоментувала новину Линів.

Як повідомляв УНІАН, у грудні 2020 року Оксана Линів отримала престижну німецьку нагороду "Найкраща диригентка 2020 року".

25 липня цього року Оксані Линів довірили керувати оркестром на щорічному оперному фестивалі в німецькому місті Байройт. Таким чином, вона стала першою диригенткою за всю 145-річну історію фестивалю.

Хто така Оксана Линів

Оксана Линів народилася 6 січня 1978 року в місті Броди Львівської області в сім'ї музикантів. 

Вона стала першою жінкою на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац (Автрія). Засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, засновниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU. 

Оксана Линів працює з численними провідними оркестрами та оперними театрами Австрії, Німеччини, Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщини, Румунії, Японії та України.