
Не всі любителі попрацювати в саду знають, чи можна обрізати дерева в липні, а це досить важлива робота, яка може вплинути на майбутній урожай.
Як виявляється, в середині літа потрібно проводити обрізку плодових дерев, щоб позбавити їх зайвих гілок і в такий спосіб зменшити ймовірність появи й поширення грибкових захворювань, а також допомогти рослині спрямувати поживні речовини в правильне річище. Завдяки обрізці плоди отримають більше живлення і зможуть краще визріти, оскільки не будуть прикриті зайвою зеленню.
Які плодові дерева потрібно обрізати влітку
У розпал літа необхідно розчистити від гілок кісточкові плодові дерева - сливи, абрикоси та вишні.
Ще попрацювати потрібно з такими насіннєвими культурами:
- Груша.
- Яблуня.
Тепер ви точно знаєте, чи можна обрізати абрикос у липні і ще низку інших популярних плодових дерев. А зараз розберемося з нюансами.
Коли будете обрізати рослини - після кожної з них потрібно дезінфікувати секатор чи пилку. Краще не нехтувати цим - якщо одне дерево було чимось заражене, ви не перенесете захворювання на інше.
Чи можна обрізати грушу в липні, вишню та інші дерева - важливі правила
Не потрібно зрізати зовсім зелені пагони, обрізаються ті молоді гілки, які на початку відгалуження вже стали дерев'яніти і досягли довжини понад 40 чи 50 сантиметрів. Молоді пагони можна робити довжиною до 25 сантиметрів або навіть коротшими. У такому разі рослини, зокрема вишня, можуть почати добре формувати нові плодові бруньки. Тепер немає сумнівів у тому, чи можна обрізати вишню в липні, і зрозуміло, як правильно це робити.
З груші, яблуні, сливи та абрикоса також потрібно зрізати ті свіжі довгі пагони, які біля розгалуження вже почали ставати дерев'яними. Важливо не перестаратися з прибиранням зайвих гілок - якщо зрізати забагато "молодняка", рослина може стати слабшою, а отже, підвищиться її схильність до різних захворювань, і їй буде важче утримувати плоди до дозрівання.

Щоб не нашкодити деревам, важливо під час обрізки дотримуватися такого ключового правила - працюйте вранці чи ввечері. Саме в цей час сонце ще не так сильно пече.
Завдяки вибору такого часу для роботи, ви не допустите того, щоб на зрізах утворилися опіки від сонця, та й самі не отримаєте сонячний чи тепловий удар.
Раніше УНІАН назвав найефективніший засіб від білокрилки на капусті та порадив як правильно обробити рослини.