
Перш ніж садити ті чи інші рослини і культури, необхідно ознайомитися з правилами сівозміни. Потрібно це для того, щоб раптом не витратити час даремно і отримати хороший урожай. Отже, розуміння, після чого садити цибулю і часник, не менш важливо, ніж як, наприклад, дотримання вимог їх поливу.
Раніше УНІАН писав, як посадити ананас вдома у горщику, щоб виростити смачний фрукт. Сьогодні ми разом з вами дізнаємося, після чого краще садити цибулю і часник, і які рослини-попередники для них небажані.
Після чого садити цибулю і часник - поради садівників
Для цибулі і часнику дуже важливі попередники. Значить, для визначення, де їх садити, потрібно обов'язково знати, що росло на ділянці до.
Хороші попередники для цибулі:
- квасоля і буряк;
- помідори та огірки;
- капуста і салати;
- горох, нут і сочевиця;
- картопля та морква;
- баклажани, перці і патисони;
- дині та кавуни;
- петрушка і кріп пастернак;
- селера, редька, ріпа та редис;
- шпинат і кінза.
Хороші попередники для часнику: пшениця, кукурудза, зелений корм, конюшина, люцерна, помідори, огірки, салат, біла гірчиця, гіркий люпин.
Після чого не можна садити цибулю і часник - що важливо знати
Цибулю не можна садити після культур із сімейства цибулевих. До них, зокрема, відносяться: цибуля-шалот, цибуля-батун, цибуля-порей, ріпчаста цибуля. За правилами сівозміни, на те ж місце цибулю можна повертати тільки через п'ять років.
Часник не можна садити після таких рослин і культур: цибуля, картопля, буряк. На те ж місце часник можна повертати через шість років.