Що треба покласти в лунку при посадці огірків для щедрого врожаю / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Огірки заведено сіяти прямо на грядку. Іноді, щоб прискорити плодоношення, вирощують розсаду. У будь-якому з цих випадків овочам потрібен родючий ґрунт і підживлення. Розповідаємо, що потрібно покласти при посадці огірків у лунки, щоб отримати хороший урожай.

Чим удобрити ґрунт перед посадкою огірків

Перш ніж садити огірки (або висаджувати розсаду), слід підготувати ґрунт для них. Цей овоч любить родючий ґрунт з хорошим повітрообміном і нейтральною кислотністю. Зазвичай грядки удобрюють ще восени: вносять гній або компост (3-7 кг на 1 кв.м). Іноді крім них додають ще 300 г кісткового борошна і 1 склянку золи на 1 кв.м (вони розкислюють ґрунт).

Якщо восени удобрити не вдалося, то це роблять навесні, за тиждень (мінімум) до висадки насіння. Для цього на грядці потрібно вирити канавку глибиною 40 см, заповнити її перепрілим гноєм, а зверху ще насипати пласт ґрунту в 15 см. Усе розрівняти, сформувати бортики і накрити щільною плівкою.

Відео дня

Важливо: можна вносити тільки перепрілий гній - свіжий може спалити паростки рослин.

Замість гною можна також внести на грядку пріле сіно, опале листя або тирсу. Їх також кладуть у заздалегідь заготовлену канавку, утрамбовують і покривають ґрунтом, а на ньому вже формують грядки.

До слова, раніше ми розповідали, після чого садити огірки - як вибрати місце, де вони дадуть гарний урожай.

Що треба покласти в лунку при посадці огірків

При посадці огірків у лунку кладуть:

  • жменю цибулевого лушпиння;
  • 2-3 ст. л. кісткового борошна;
  • 2 ст. л. золи;
  • склянку завареного окропом і охолодженого подрібненого сухого картопляного лушпиння.

Зверху підгодівлю присипають жменею землі й потім садять огірки.

Що покласти в лунку при посадці огірків у теплиці? Можна використовувати цей же "набір", а можна взяти інший рецепт. Для цього потрібно приготувати настій пташиного посліду і розвести його з водою в пропорції 1:20. Розчином полити грядку (5 л на 1 кв.м), а потім у кожну лунку покласти 1 ст. л подрібненої яєчної шкаралупи і 1 ст. л кісткового борошна.

Раніше ми також розповідали, у чому краще замочувати насіння огірків і помідорів перед посадкою.

Вас також можуть зацікавити новини: