Катерина Осадча біля штаб-квартири ООН у Женеві / пресслужба каналу "1+1 Україна"

Телеведуча "1+1 Україна", засновниця проєкту "Знайти своїх" Катерина Осадча разом з Фундацією КО "Центр громадянських свобод" та Міжнародною федерацією з прав людини організували сайд-івент в головному офісі ООН в Женеві аби нагадати, як росіяни два з половиною роки незаконно утримують цивільних українців в полоні.

Разом з Катериною та правозахисницями приїхали і кілька українок, які постраждали від злочинів Росії. Сюжет про цей сайд-івент вийшов в ефірі ранкової програми "Сніданок з 1+1" на каналі "1+1 Україна".

Одна з них Тетяна з Харківщини, її чоловіка, 50-річного Павла Орлова, юриста за освітою, понад два роки РФ тримає в полоні. Тетяна і сама була у цивільному полоні. Під час окупації Харківщини росіяни тримали її два тижні разом з іншими цивільними бранцями. Вона чула, як поряд катували її чоловіка. Жінка розповіла європейським делегатам свою історію.

"Я хвилююсь за стан здоров’я чоловіка, як фізичний, так і психічний. Молю бога, щоб у нього вистачило сил все це пережити і повернутися додому. Страждає моя рідна людина, ти не розумієш, побачиш ти її коли-небудь чи ні", – поділилася Тетяна.

Катерина Осадча наголосила, що цю історію має почути увесь світ. Саме тому жінку апросили до Женеви на спеціальний сайд-івент, який відбувся під час 56-ї сесії ради ООН з прав людини.

Катерина Осадча в штаб-квартирі ООН / пресслужба каналу "1+1 Україна"

Разом з українськими правозахисниками була організована зустріч із делегатами різних країн-членів ООН, щоб розповісти один з найбільших воєнних злочинів Росії - насильницьке викрадення і ув’язнення цивільних українців. Катерина Осадча зазначає, що нині у російських тюрмах утримують щонайменше сім тисяч таких людей.

"Звільнення саме цивільних ув’язнених іде по крапельках. Фактично в такому темпі ми будемо їх звільняти наступні 80 років. Це якщо Росія не захопить нових. А треба пам’ятати, що мільйони людей знаходяться зараз на підконтрольних Росією територіях і можуть бути завтра захоплені РФ. Для того, щоб зупинити Росію, ми розуміємо, що сил однієї України не вистачає", - зазначила Олександра Романцова, виконавча директорка організації "Центр громадянських свобод".

Катерина Осадча в штаб-квартирі ООН / пресслужба каналу "1+1 Україна"

Катерина Осадча сподівається, що живі свідчення українців, які постраждали від злочинів Росії, а також фрагменти записаних інтерв’ю, мають переконати міжнародну спільноту допомагати Україні чинити тиск на країну-терористку. Цей сайд-івент у штаб-квартирі ООН в Женеві відвідало близько 50 делегатів.

"Ми дуже сподіваємось, що це матиме ефект і наші цивільні ув’язнені якнайшвидше повернуться додому", - фіналізувала ведуча.  

Нагадаємо, раніше Катя Осадча потужно звернулася до росіян після ракетного удару.

Вас також можуть зацікавити новини: