Катерина Павленко / фото, надане командою співачки

'Радісно, що я співаю українською там, де інші боялися ризикнути', – суддя Нацвідбору та солістка Go_A Катерина Павленко'Радісно, що я співаю українською там, де інші боялися ризикнути', – суддя Нацвідбору та солістка Go_A Катерина ПавленкоКатерина Павленко – українська співачка, фронтвумен гурту Go_A. У 2021 році колектив взяв участь у Євробаченні із піснею "Шум" та посів п'яте місце у фіналі міжнародної події. Цьогоріч артистка вперше увійшла до складу журі Національного відбору на "Євробачення-2025". Павленко поділилася, як готується до відповідального моменту, які критерії для неї важливі під час вибору переможця та зізналася, що б порадила собі на початку шляху на конкурс.

Цьогоріч ви вперше станете суддею Нацвідбору. Як ви готуєтеся до цієї важливої події?

Ставлюся до цієї ролі відповідальніше, ніж зазвичай. В мене вже був досвід суддівства в Нацвідборі Чехії, але обирати представника України набагато складніше. 

Відео дня

Спочатку думала не дивитися інтерв’ю учасників, аби максимально без очікувань оцінювати виступи, але потім зрозуміла, що так буде не чесно. Адже деяких учасників я знаю, а є артисти, про існування яких, я дізналася лише після того, як опублікували лонглист. Тому переглядаю інтерв’ю, за деякими слідкую в соцмережах. Нещодавно гурт MOLODI запросили мене на презентацію кліпу. Було цікаво почути їх історію створення і побачити архівні фото.

Чи є у вас фаворити серед учасників? Або, можливо, можете виділити когось, чия пісня одразу запамʼяталася? 

Фаворити є. Звісно, все залежить від виступу наживо. Нещодавно зрозуміла, що я дійсно наспівую одну з пісень, яку я не сприймала як потенційно переможну, але в неї такий класний вайб. Мене більше бентежить усвідомлення того факту, що я маю поставити комусь один бал. 

Це буде складний момент для мене, адже як людина, яка пройшла цей шлях, я хочу максимально підтримати кожного українського музиканта, який доклав зусиль до створення пісні і наважився прийти на відбір в цей нелегкий час.

Катерина Павленко / скріншот Instagram

Чи помітили ви якісь нові тенденції у піснях та в тому, як представляють себе аудиторії учасники?

Помітила, що українські молоді артисти повірили в себе. Повірили в те, що не обовʼязково приходити з "шведятиною" (неофіційний жартівливий термін, який використовується для опису типових, шаблонних поппісень, що представляє Швеція на Євробаченні – УНІАН), аби потрапити в шортлист. Вони дозволяють собі експериментувати та проявлятися так, як відчувають. Не всі, але зрушення в цей бік є. Хотілося б, щоб в них повірило більше людей, зокрема зі сфери. А ще мені подобається, що після нашого виступу учасники не бояться співати українською мовою. 

Які критерії для вас є важливими у виборі переможця? 

Важлива енергетика на сцені та здатність "прокачати залу". Є артисти, які мають круті студійні записи, але максимально скуті і нецікаві наживо. Це приходить з досвідом, але не завжди. Я часто буваю на Нацвідборах інших країн, заходах повʼязаних з Євробаченням та була на самому Євробаченні в Мальме глядачем. Іноді потенційно переможна пісня звучить максимально невиразно на арені, бо артисту не вистачає потужності виконати свій же номер.

Катерина Павленко / фото, надане командою співачки

Що потрібно учаснику для успіху на Нацвідборі?

Тут немає якоїсь універсальної формули. Люди мають повірити в нього настільки, щоб виникло бажання дістати телефон і проголосувати. А, щоб цього досягти, у кожного свої засоби. На жаль, іноді вони бувають не дуже чесні. 

Думайте про виступ, а не про перемогу. Сконцентруйтеся на задачі і не звертайте уваги на пусте. Це перевірка на вашу стійкість і готовність перейти на наступний рівень. Якщо ви готові, то нічого не завадить вам зробити це. Перемога – це ще не успіх. Успіх приходить тоді, коли ти продовжуєш рухатися далі і сприймаєш Євробачення не як вершину кар'єри, а як її старт

Як ви оцінюєте виступ Jerry Heil та alyona alyona, які посіли третє місце "Євробаченні-2024", чого їм не вистачило для перемоги?

Я вважаю що alyona alyona і Jerry Heil чудово виступили на конкурсі. В них був яскравий номер та хороша пісня. Третє місце – це хороший результат. Я не вважаю, що їм чогось не вистачило. Просто перемога на конкурсі не завжди залежить від виступу і якості виконання. Буває просто невдалий рік для певної країни. За них добре проголосували телеглядачі і це вплинуло на їх високе місце. Це хороший показник. В нас було так само. Низькі бали від журі, а потім оголошують результати по людях, і ми на першому місці в таблиці. Іноді перемога необов'язкова. Головне запамʼятатися.

Ви самі проходили складний шлях до Євробачення у 2021 році. Що стало для вас найбільшим викликом?

Найскладнішою була підготовка через повну невизначеність і відсутність ресурсів. Ми не очікували, що виграємо Нацвідбір і в нас зовсім не було команди. З одного боку, на мене звалилася слава, а з іншого, ніхто зі сфери не сприймав гурт серйозно і таке враження було, що всі чекали нашого провалу. 

Це дуже негативно вплинуло на мій моральний стан, і я в якийсь момент була на межі нервового зриву. Але, на щастя, знайшлися люди, які в останній момент включилися в процес і допомогли зробити те, що ми зробили. Я дуже вдячна кожному з них. І тим, хто ставив палки в колеса, теж вдячна за досвід.

Участь у Нацвідборі - це завжди стрес і велика відповідальність. Яку пораду із власного досвіду ви можете дати фіналістам щодо того, як справлятися з психологічним навантаженням і гідно представити свій номер на сцені?

Тут я не можу нічого порадити. Я не відчувала стресу під час виступу. Навіть коли стояла на сцені і співала з жахливим звуком в навушниках, я просто робила все, що від мене залежить. Стрес був під час підготовки. А ще я не намагалася перемогти. Мені просто було радісно від того факту, що я співаю українською там, де інші боялися ризикнути. Тоді фольк і українська пісня на Нацвідборі ще не були трендом.

Якби ви могли дати пораду собі в минулому, коли тільки починали шлях на Євробачення, що б це було?

Сподівайся тільки на себе, не давай шанс людям, які тебе не поважають та знайди хорошого юриста.

Якою Україна повинна бути на Євробаченні на четвертий рік повномасштабної війни? Що потрібно Україні для перемоги? 

Яскравою, талановитою, глибокою, та сильною. Доки ми боремося – No time to cry.