Ален Делон отримав українську нагороду / фото gettyimages.com

Президент України Володимир Зеленський нагородив культового французького актора Алена Делона, якого визнали недієздатним, орденом "За заслуги перед Україною".

Про нагородження зірки на телеканалі TV5MOMDE оголосив посол України у Франції Вадим Омельченко. Дипломат також показав орден і зазначив, що це безпрецедентний випадок в українській історії:

Надзвичайно рідкісний і безпрецедентний жест щодо іноземця.

скріншот з відео

Володимир Зеленський висловив вдячність Алену Делону за його підтримку України та громадян, які щоденно страждають від війни. При цьому президент наголосив, що слово - це зброя, яка деколи є значно сильнішою за справжнє озброєння на полі бою.

Проукраїнська позиція Алена Делона

У посольстві України у Франції підкреслили, що з першого дня повномасштабного вторгнення 88-річний Ален Делон активно висловлював свою проукраїнську позицію. Він неодноразово публічно підтримував державу у боротьбі з Росією.

Також у відомстві нагадали про випадок, коли у 2022 році актор взяв участь в інтерв'ю Володимира Зеленського французьким ЗМІ. Тоді Ален Делон читав вірші українського поета Тараса Шевченка під час телевізійної програми.

Нагадаємо, раніше актору Алену Делону призначили посилену опіку.

Вас також можуть зацікавити новини: