Потужної спеки цього тижня в Україні не буде, навіть навпаки - дощитиме / колаж УНІАН

Раніше прогнозувалося, що на українців начебто чекає 35-градусна спека. Чи дійсно це так і де саме буде найспекотніше? Про це та інші прогнозні показники в коментарі Погода УНІАН розповіла синоптик Українського гідрометцентру Наталія Птуха.

Говорячи про погоду цього тижня загалом по Україні, вона зауважила, що впродовж тижня більше переважатиме поле підвищеного тиску, який забезпечить у багатьох областях погоду без опадів.

"Але, все ж таки, певні збурення, у вигляді, наприклад, проходження атмосферного фронту, у нас також будуть. Ось, наприклад, завтра у нас вже переважатиме поле підвищеного тиску. Тобто антициклональний характер погоди", - сказала Птуха.

Відео дня

Так, у більшості областей буде без опадів. У другій половині дня по північному сходу та сходу країни ще можуть бути певні залишкові процеси, які пов’язані все ще з тим циклоном, який повільно переміщався територією України впродовж вихідних, і сьогодні вже залишає наші кордони, виходить на північний схід від території України.

"Надалі, 19-го, також у нас вдень у багатьох областях - антициклон, без опадів, сонячно. Але, водночас, із північного заходу наближається новий атмосферний фронт. Він надійде до території України - перші його зустрінуть саме західні області, північно-західні, навіть можемо так сказати. І відповідно, увечері, в другій половині дня 19-го числа, очікуємо короткочасні дощі, окремі грози по західних областях", - розповіла синоптик.

Вітер під час проходження цього атмосферного фронту може бути загалом 7-12 метрів за секунду.

Увечері-вночі 19 червня цей атмосферний фронт зміститься на північні та центральні області, а також частково зачепить південні. А в денні години 20 червня він розташовуватиметься вже над південно-східною частиною України.

"Південно-східна частина України. Навіть не лівобережжя. Тому що там вже він не буде впливати, наприклад, на Сумщину і на Чернігівщину. А ось тільки по південному-сходу України в денні години в четвер очікуємо короткочасні дощі, окремі грози. Навіть подекуди можуть бути град та шквали", - зауважила експерт.

Водночас, за її словами, цей атмосферний фронт буде доволі швидкий та активний. Він пройде територією України і 20 червня по західних, північних та більшості центральних областей вже не буде опадів.

"Вже знову буде поле підвищеного тиску забезпечувати сонячну погоду без опадів. Цей антициклон буде розташовуватися над центром Європи і відповідно, формувати погоду і в більшості регіонів України. Впродовж п’ятниці він також забезпечить нам, всій країні, погоду без опадів: сонячну, з комфортними значеннями температури", - пояснила Птуха.

Водночас певні зміни можуть відбутися вже в суботу - через черговий атмосферний фронт із заходу. Першими його зустрінуть західні області України.

Говорячи про температурні показники цього тижня, синоптик зауважила: "Щодо температур, то вони в нас доволі комфортні. Оце зараз чомусь ЗМІ десь вихопили цифру 34, вхопилися і вже кричать, що буде у нас спека неймовірна по всій території України. Ні. Це абсолютно не так".

Птуха пояснила, що цього тижня температурний фон буде вищий, порівняно з попереднім, тому що буде більше сонця і менше опадів. "Але ці 30-35 - вони можуть бути в нас хіба що в середу і хіба що тільки по південній частині України. Тобто не більше. Решта території - у нас в денні години завтра-післязавтра 25-31 - це абсолютно нормальний комфортний температурний фон для літа. Потім, після проходження атмосферного фронту, в четвер вже навіть в більшості регіонів 21-26 - навіть зниження, можна сказати, будемо спостерігати температури. І по півдню, по південному сходу - також не буде там вже 30-35, наприклад, як в середу, але 27-32", - зауважила експерт.

Вона підкреслила, що навіть 35 градусів в один день по півдню, - це для цього регіону абсолютно нормальна літня температура.

Негода в Україні - синоптик назвав області, де будуть грози, зливи, шквали та град

Раніше синоптик Ігор Кібальчич зазначив, що цього тижня в Україні очікується класичний літній характер погоди, з періодичними дощами та переважанням теплої, місцями спекотної повітряної маси.

За словами Кібальчича, завдяки надходженню повітряних мас та атмосферних фронтів із центральної Європи, у західних областях нашої країни очікується доволі нестійка погода - періодично проходитимуть дощі з грозами, а подекуди не виключені сильні зливи, шквали та крупний град.

В інших регіонах, зауважує синоптик, очікується стійкіша погода з поступовим підвищенням температури, особливо на півдні та південному сході.

Вас також можуть зацікавити новини: