Окружний адміністративний суд Києва поновив Сюзанну Станік на посаді судді Конституційного суду.

За інформацією "Української правди", суд визнав протиправним указ Президента Ющенка, який у березні 2008 скасував призначення Станік суддею КС.

Рішення про поновлення Станік винесено колегією суддів Окружного адміністративного суду Києва. Воно може бути оскаржене до апеляційного адмінсуду.

Уперше Ющенко звільнив Станік в зв’язку з порушенням нею присяги навесні 2007 року, в розпал конфлікту в зв’язку з розпуском парламенту.

25 березня 2008 Верховний суд визнав відставку Станік незаконною. Ющенко виконав те рішення суду – він поновив Станік і одразу вдруге звільнив її під іншим приводом. Зокрема, у зв`язку з неповноважним складенням присяги Ющенко скасував указ президента Кучми про призначення Станік суддею (2004 р., коли Станік вступала на посаду, у залі Верховної Ради був відсутній Леонід Кучма – хоча присутність Президента при складенні присяги є обов’язковою умовою за законом про Конституційний суд).

Саме другий указ і оскаржувала Станік до Окружного адміністративного суду Києва.

Ініціатори імпічменту Віктору Ющенку, стверджує Українська правда, будують свою стратегію на незаконності виданих ним указів про зняття Станік з посади судді.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram