opposition.com.ua

Сам механізм санкцій Ради національної безпеки і оборони проти громадян України викликає сумніви в законності і відповідності Конституції – адже досі немає жодного рішення суду, що підтверджує провину тих, проти кого санкції вже введені.

Про це заявив народний депутат України Вадим Новинський, відповідаючи на запитання ведучої програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" Наталії Влащенко про ймовірність введення Радою національної безпеки і оборони персональних санкцій проти нього.

"Вводячи санкції, РНБО перевищує свої повноваження і підміняє собою українські суди, а виключно вони повноважні здійснювати правосуддя. Дійсно, спроби залякати мене санкціями робляться - зокрема, мені передають різні "привіти" за допомогою чуток, публікацій в телеграм-каналах з метою, щоб я до них прибіг про що-небудь просити. Хочу попередити ці гарячі голови: цього не станеться, я не злякаюся. Я взагалі нікого не боюся, крім Бога. Санкції - це предмет судових спорів і розглядів в різних юрисдикціях. Мої адвокати до цього готові, і будуть стягувати всі збитки з усіх, хто буде причетний до таких незаконних рішень".

"Наші відносини з владою ніколи не були близькими, і визначалися в основному тим, наскільки великий бізнес може допомогти країні під час пандемії. Ми неодноразово відгукувалися на ці прохання президента – і фонд Ріната Ахметова, і мій благодійний фонд зробили багато, щоб держава пройшла пандемію з мінімальними наслідками. Ми обговорювали також питання взаємин Української Православної церкви і держави, обговорювали і законопроекти. Але ніколи ніяких питань, пов'язаних з преференціями для особистого бізнесу, перед владою я не піднімав і для себе нічого не просив - Господь і так багато чого мені дав. Я живу за законом, і до фінансування тероризму (а це єдина підстава для введення санкцій проти громадянина України) не маю ніякого відношення. Тому санкцій я не злякаюся", - підкреслив Вадим Новинський.