этот материал доступен на русском

У США розробили лазерну гармату, яка може палити людей на далекій відстані

19:33, 03 грудня 2018
Наука та IT
4954 0
В США просунулися вперед у розробці лазерної зброї / скриншот

Департамент оборони США у співпраці з кількома університетами і приватними компаніями розробляє лазерну зброю, яка може пересилати голосові команди або спалювати людську шкіру на великій відстані, щоб відбити наступ потенційного ворога.

Про це пише Newsweek, додаючи, що зброя має нелетальний характер. Гармата має складну назву: «Масштабована компактна ультракоротка імпульсна лазерна система» (SCULPS). Її можна встановлювати на невеликих тактичних бронемашинах або інших платформах для контролю потоку натовпу. Про це виданню сказав головний вчений підрозділу Департаменту оборони США з питань нелетального озброєння Девід Ло.

Читайте такожБезшумна, точна і вкрай небезпечна: характеристики штурмової лазерної гвинтівки китайського виробництва (відео)

Гармата складається з двох лазерних систем. Одна з них стріляє надзвичайно короткими імпульсами сконцентрованого інфрачервоного випромінювання. Кожен постріл триває одну квадральйонну частину секунди і розбиває електрони в повітрі, створюючи невидиму інертну сферу плазми поруч або на цілі. А потім інший лазер  вистрілює дещо довші імпульси інфрачервоного світла по плазмовій сфері, створюючи серію спалахів з трьома різними ефектами.

За найслабшої інтенсивності детонація створить звук голосової команди застереження на кшталт: «Стоп! Ні кроку далі!».

Читайте такожNational Interest: Китай не зможе використовувати свій фантастичний лазерний бластер

На вищому рівні інтенсивності зброя зможе створити візуальне і звукове попередження, яке може тимчасово осліпити і оглушити цілі. На додачу лазер може створити локалізовані теплові удари по шкірі, завдаючи болю жертвам. Наразі новітня зброя вимагає доопрацювання. Але у процесі її розробки вже є значний прогрес.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter