Ілюстрація REUTERS

У серпні на нас чекає одне з найкрасивіших астрономічних явищ – зорепади Персеїди.

Що таке зорепад Персеїди

То що часто називають зорепадом, насправді - метеорний потік. Кожне літо Земля проходить крізь хвіст комети Свіфта-Туттля, що складається з пилу і частинок. Потрапляючи в атмосферу нашої планети, вони розжарюються і швидко згорають, залишаючи яскраві мерехтливі спалахи. Якщо дивитися з поверхні Землі, здається, що епіцентр "падаючих зірок" зосередився в районі сузір'я Персея, тому потік і назвали на честь героя грецьких міфів.

Читайте такожАстрономи відкрили чорну діру-гіганта в 40 мільярдів разів більшу, ніж Сонце

Відео дня

Коли можна побачити зорепад Персеїди

Вони будуть активними практично весь серпень – починаючи з перших чисел і до 20 серпня. Пік зорепадів очікується в ніч з 12 на 13 серпня. Саме тоді можна побачити найбільше метеорів, що згорають в небі.

Їх очікується близько 120 на годину, або 2 в хвилину, що досить багато. Починати милуватися зорепадами варто десь з 22-ї години. Найбільш видовищними вони будуть між другою та четвертою ранку. Щоб побачити зорепад чітко, варто поїхати на природу, подалі від вогнів міста.

Астрологи вважають, що цей зорепад Персеїди має величезну силу через свою високу інтенсивність. Тому сміливо загадувати бажання, коли побачите падаючий метеор.

Як повідомляв УНІАН, фотограф зафіксував на відео зіткнення метеорита з Юпітером.