Незабаром Україна перейде на літній час / Фото УНІАН

Україна навесні традиційно переходить на літній час, тобто стрілки годинника переводять на годину вперед. А це означає, що спати українці будуть на 60 хвилин менше.

Коли й о котрій переводять годинники в Україні

У 2019 році годинники на літній час переведуть в останню неділю березня - з 30 на 31 число о 03:00.

Особливо уважними варто бути тим, хто планує у цей день подорож - 31 березня весь транспорт буде курсувати вже за літнім часом.

Читайте такожВеликдень 2019: коли святкують та скільки будемо відпочивати (календар)

Перехід на літній час: як підготуватися та пережити

Вважається, що перехід на літній час викликає більші проблеми зі здоров'ям, ніж на зимовий, адже людям доводиться спати на годину менше й адаптуватися до таких змін.

Медики радять, щоб уникнути депресій і загострення хронічних хвороб або станів, починати готуватися до переведення годинників заздалегідь. Так, за 14 днів до переходу на літній час намагайтеся прокидатися раніше, більше відпочивати, відмовитися від жирної важкої їжі та алкоголю.

За тиждень до переведення годинників відмовтеся від інтенсивних тренувань, уникайте перевтоми. Не затримуйтеся на роботі та не беріться за важкі види діяльності.

Пийте більше води та трав'яного чаю, мінімізуйте вживання кофеїну. Як мінімум за годину до сну відкладіть всі гаджети.

Щоб прокинутися наступного дня відпочилими, лікарі радять прогулюватися перед сном, приймати теплу ванну або займатися медитацією. Це - чудовий спосіб зняти напругу та втому.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram