Президент України Віктор ЮЩЕНКО готовий покращити адміністрування податку на додану вартість, навіть якщо доведеться робити кадрові висновки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні під час зустрічі з активом та представниками ділових кіл Харківської області.

«Тема по ПДВ буде продовжена аж до кадрових претензій», - сказав Президент. Він підкреслив, що не дозволить, щоб держава, не відшкодовуючи ПДВ, таким чином залазила в кишеню до бізнесу. «Чим більше проблем з відшкодуванням, тим більше охолодження економіки», - наголосив В.ЮЩЕНКО.

Він зазначив, що на сьогодні сума невідшкодованого ПДВ становить 7 млрд. грн., у той час як три місяці тому вона становила лише 4 млрд. грн. «Що трапилося? Чому держава залізла в кишеню до бізнесу?», - запитав Президент. Він також зазначив, що в усіх країнах світу ПДВ розглядається як податок на споживача, і тільки в Україні в результаті бездарного адміністрування він став податком на виробника.

Президент також заявив, що вважає неприпустимим, коли органи податкової служби відмовляються від прийняття заявок на відшкодування ПДВ лише з метою не збільшувати статистично обсяг невідшкодованого ПДВ. «Давайте привчатись виконувати закон», - наголосив В.ЮЩЕНКО.