Усі теми

Коронавірус в Україні: пом'якшення карантину

В Україні перший підтверджений випадок коронавірусу був зафіксований 3 березня 2020 року, 20 березня стало відомо про одужання цього пацієнта. 

Станом на 5 січня 2022 року кількість інфікованих COVID-19 зросла до 3 682 659 особи, одужали 3 491 793 пацієнтів, а померли 96 709.

Вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого 2021 року - спочатку серед груп ризику, а з кінця травня отримати щеплення можуть усі охочі в центрах масової вакцинації у різних містах країни. Наразі в Україні доступні вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech, американська Moderna, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech.

Влітку 2021 року пандемія коронавірусу в Україні пішла на спад, тож більшість карантинних обмежень були зняті. Втім, восени Україну накрила нова хвиля коронавірусу - цього разу атакував ще більш небезпечний штам Дельта.

Загроза військового вторгнення РФ в Україну

11 листопада 2021 року Bloomberg опублікувало статтю, в якій йшлося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ "демонстрацією сили".

На початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною. 

При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.

Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.

Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.

Ситуація з коронавірусом у світі: штам «Омікрон»

Про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу. Він передається від людини до людини, інкубаційний період триває від 2 до 12 діб.

Всесвітня організація охорони здоров'я 30 січня оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення у зв'язку з поширенням коронавірусу з Китаю. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила, що поширення нового коронавірусу досягло стадії пандемії, оскільки охоплені більшість країн і всі континенти.

У другій половині грудня 2020 року в США та країнах ЄС почалася вакцинація від COVID-19. Одночасно стало відомо про розповсюдження нової мутації коронавірусу, що почалося з Великобританії.

Навесні 2021 року новим епіцентром пандемії стала Індії, де активізувалася нова, ще більш агресивна мутація коронавірусу. Влітку 2021 року світом почав ширитися небезпечний штам Дельта. Восени традиційно почалося загострення.

Наприкінці 2022 року у світі почав ширитися новий штам коронавірусу «Омікрон».

Станом на 24 грудня 2021 року у світі зафіксовано понад 278,1 млн випадків інфікування коронавірусом. При цьому понад 5,3 млн людей стали жертвами коронавірусної інфекції, понад 8,8 млрд доз вакцини від коронавірусу введено.

Міграційна криза на кордоні Білорусі та ЄС

Кількість нелегальних мігрантів з Іраку та інших країн Близького Сходу, а також Африки на кордоні Білорусі з Литвою стала різко збільшуватися в червні 2021 року. Коли влада країни почала "розгортати" мігрантів, які нелегально намагаються потрапити до Литви, загострилася ситуація на кордоні з Латвією, а з другої половини серпня – з Польщею.

Влада Литви, Латвії, Польщі, Естонії, Німеччини та інших країн Європи звинувачує владу Білорусі та Олександра Лукашенка особисто у використанні нелегальних мігрантів як зброї в так званій гібридній війні проти ЄС. Відомо, що Білорусь ніяк не перешкоджає нелегальним мігрантам і вільно пропускає їх до кордонів Євросоюзу.

У листопаді 2021 року ситуація на кордоні з Польщею загострилася до межі – сотні, а пізніше тисячі нелегальних мігрантів почали йти на штрум кордону, застосовуючи силу по відношенню до польських військових. Польща привела свої війська в бойову готовність.

Смертельна ДТП з Infiniti у Харкові

26 жовтня ввечері сталася жахлива ДТП у Харкові на проспекті Гагаріна - Микола Харківський 2005 року народження на своїй Infiniti на величезній швидкості пролетів на червоний знак світлофора і "протаранив" на перехресті інший автомобіль, Chevrolet.

Внаслідок удару обидва автомобілі пролетіли кілька десятків метрів, перетворившись на купу металу. Водій Chevrolet помер на місці. Сам "гонщик" також був доставлений у реанімацію, проте незабаром з'ясувалося, що з ним усе гаразд.

За інформацією ЗМІ, батьки "гонщика" оперативно подали заяву про викрадення автомобіля. Згідно з інформацією харківських пабліків, у віці 14 років мажор у ході конфлікту з жінкою в супермаркеті дістав пневматичний пістолет і вистрілив у неї, після чого направив ствол у бік її сина.

Також, судячи з соцмереж водія, де він викладав відео своєї їзди, ганяти на машині для нього було звичайною справою.

Повернення "скіфського золота"

Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня 2021 року прийняв рішення повернути так зване "скіфське золото" Україні.

Конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виник після анексії Криму Російською Федерацією. Саме в цей час експонати перебували на виставці в Амстердамі. Однак після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею їсторії України.

У зв'язку з цим Україна подала позов до голландського Музею Алларда Пірсона щодо повернення так званого "скіфського золота" в Україну.

Предметом спору є колекція з 565 музейних експонатів, наданих "Центральним музеєм Тавриди", "Керченським історико-культурним заповідником", Національним заповідником "Херсонес Таврійський" і "Бахчисарайським історико-культурним заповідником" для експонування в Музей Алларда Пірсона (м. Амстердам) в період з 06.02.2014 до 28.05.2014 року в рамках виставки "Крим – золотий острів в Чорному морі".

Відставка Разумкова

Чутки про ймовірну відставку Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради України поширюються вже давно.

17 вересня 2021 року в ефірі програми "Свобода слова" Дмитро Разумков, його перший заступник Руслан Стефанчук і голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія посперечалися через законопроект про олігархів, який спікер направив до Венеційської комісії, попри позицію фракції "СН", яка виступала проти цього кроку.

Разумков пояснив, що відправив законопроект до Венеціанської комісії за зверненням чотирьох опозиційних фракцій і груп та Уповноваженого ВР з прав людини.

30 вересня Дмитро Разумков повідомив, що "Слуга народу" ініціювала його відставку з посади голови Верховної Ради. Пізніше в "Слузі народу" заявили, що звернення Давида Арахамії про отримання підписних листів про відставку Разумкова – його особиста ініціатива.

2 жовтня в Трускавці розпочався збір підписів народних депутатів від "Слуги народу" за відставку Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради України. Протягом кількох годин "слуги" зібрали необхідну кількість підписів. Процедуру відкликання Разумкова з посади фракція розпочне вже 4 жовтня.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся