
Україна ставить собі за мету завдати стороні РФ щонайменше 200 втрат на кожен квадратний кілометр, який Москва захоплює на полі бою. Як пише Business Insider, останніми місяцями просування російської армії стає все дорожчим.
"Кожен кілометр просування обходиться ворогу у непропорційно великі втрати", - заявив нещодавно журналістам міністр оборони України Михайло Федоров під час зустрічі, присвяченої обговоренню результатів бойових дій за поточний рік.
За його словами, у жовтні 2025 року російська армія втрачала 67 солдатів - загиблих або поранених - на кожен квадратний кілометр наступу. Така цифра зросла до 165 у січні, 244 у лютому, 254 у березні та 179 у квітні. Федоров наголосив, що тільки за квітень Москва зазнала 35 203 втрат.
"Наша стратегічна мета - завдати ворогу щонайменше 200 втрат на кожен квадратний кілометр наступу. Динаміка показує, що Україна значно уповільнила наступ ворога і поступово відновлює ініціативу. Водночас ми активізуємо бойові дії та звільняємо території", - зауважив міністр.
Федоров повʼязує зростання втрат РФ з кількома факторами, зокрема і з рішенням Ілона Маска у лютому відключити супутниковий інтернет Starlink для російських військ. За словами міністра, Москва не змогла замінити цю систему, що дозволило українським захисникам скористатися ситуацією на полі бою.
Ще одним фактором є бажання України створити арсенал ударних БпЛА середньої дальності, які здатні вражати російські цілі на такій оперативній глибині, що робить неможливим проведення російськими окупантами наступальних дій на лінії фронту.
"Ми активно розпочали закупівлю ударних безпілотників середньої дальності, які стали однією з ключових технологічних переваг на лінії фронту", - запевнив Федоров.
Війна в Україні - останні новини
Раніше командир 30-го корпусу морської піхоти Військово-морських сил ЗС України, генерал-майор Дмитро Делятицький пояснив, як морпіхи воюють на Херсонщині. За його словами, на цьому напрямку ситуацію значно ускладнює велика кількість водних перешкод і розгалужена острівна зона.
"Морська піхота на цьому напрямку утримує свої позиції на правому березі, протистоїть намаганням ворога закріпитися в острівній зоні дельти Дніпра і водночас успішно утримує свої позиції на лівому березі", - зауважив військовий.
Водночас колишній співробітник СБУ Іван Ступак розкрив цілі Росії на фронті цього літа. Він зазначив, що крім Донеччини, важливою ціллю для ворога також лишається Запорізький напрямок.
"Залишається кілька гарячих точок у Сумській та Харківській областях. А Донецька - горить уся. У Росії є угруповання, яке за задумом Москви має підійти до Запоріжжя і здійснювати хаотичні обстріли міста. Однак реалізувати ці плани не виходить. Більше того, нашим військовим вдається відсунути росіян від Запоріжжя", - наголосив Ступак.