
У Росії визнали законність президентських виборів у Білорусі, а Олександра Лукашенка - єдиним легітимним главою держави.
Про це повідомив Інтерфакс з посиланням на прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова.
Олександр Григорович є легітимним президентом Білорусі, - заявив він.
Читайте такожЗустріч Путіна і Лукашенка в Сочі тривала понад чотири години - про що говорили
Так Пєсков прокоментував питання журналістів після завершилася зустріч Лукашенка з президентом РФ Володимиром Путіним у Сочі.
Спікер Кремля додав, що в Росії "цінують і люблять" всіх громадян Білорусі, незалежно від їхніх політичних уподобань.
Але як з самого початку говорив Володимир Путін, ми хочемо, щоб у Білорусі все відбувалося не у формі неконституційних процесів, а в правовому руслі, — пояснив він.
За словами прес-секретаря, глави держав не обговорювали можливість розміщення російської військової бази на території Білорусії в обмін на підтримку Лукашенка з боку Москви.
Ці твердження абсолютно не мають ніякого стосунку до реальності, - зазначив Пєсков.
14 вересня на зустрічі із Лукашенком в Сочі Путін анонсував надання Білорусі 1,5 млрд доларів кредиту.
Зустріч Лукашенка з Путіним в Сочі
- 14 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко полетів до Сочі, де у нього заплановано зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним.
- Переговори Лукашенка і Путіна відбудуться у форматі "сам на сам". Лідери країн розглянуть ряд питань, у тому числі «питання спільного реагування на виклики, що виникають».
Дружба Лукашенка і Путіна на тлі протестів в Білорусі
- Після початку масштабних протестів в серпні Лукашенко заявив, що президент Росії Володимир Путін пообіцяв всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки країни.
- 27 серпня Путін припустив використання російських силовиків для придушення протестів у Білорусі.
- 8 вересня Лукашенко заявив про готовність продовжити інтеграцію з Росією, зазначивши, що в разі «падіння» Білорусі наступною буде Росія.
Що відбувається в Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 13 вересня під час масових акцій по всій Білорусі силовики знову жорстоко затримували протестувальників. Силу застосовували навіть до жінок.