П'ятниця,
28 жовтня 2016

Наші спільноти

Радикальні ісламісти в Сирії знайшли свій спосіб боротьби з курінням

Влітку 2013 року в країні з'явилася потужна військова сила, яка найбільше нагадує афганський «Талібан». Угруповання, назване «Ісламська держава Іраку і Леванту» (ІГІЛ) відрізнялася повною безжальністю не тільки до номінального ворога - сирійської урядової армії, а й до мирного населення і навіть інших повстанцям.

На підконтрольних ІГІЛ територіях було заборонено куріння, музика, носіння «нескромного» одягу, а також сповідування будь-якої іншої релігії, крім їх власної версії «чистого ісламу». Порушників численних заборон стали карати за середньовічними стандартами: привселюдне шмагання, побиттям камінням, відрубуванням рук і голів.

Більшість бойовиків ІГІЛ - це іракці і уродженці інших мусульманських країн, погано знайомі з сирійськими традиціями і нормами суспільного життя. Вони вже встановили свої порядки у прикордонній іракській провінції Анбар.

Прийшовши до Сирії, бойовики ІГІЛ зажадали від інших повстанців беззаперечного підпорядкування. Проти тих, хто відмовлявся, одразу проводилися каральні операції з наступним відрубуванням голів полоненим. У якийсь момент від ІГІЛ відвернулася навіть «Аль-Каїда». Лідер цієї організації Айман аль-Завахірі оголосив, що її законною філією є тільки «Фронт аль-Нусра».

Громадянська війна в Сирії між прихильниками і противниками президента Асада триває з весни 2011 року. Жертвами конфлікту, за даними правозахисників, стали вже понад 130 тисяч осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка новин

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку