Метеорологи заявили про небезпеку випаровування океанів на Землі

10:39, 11 лютого 2016
Екологія
425 0

Земля та інші багаті водою планети при підвищенні вмісту в атмосфері вуглекислого газу можуть повністю втратити свої океани і стати непридатними для життя.

REUTERS

Результати досліджень метеорологи з Німеччини і США опублікували в журналі Nature Communications, повідомляє Lenta.ru.

Планетологи провели тривимірне моделювання, яке демонструє вплив вмісту вуглекислого газу в атмосфері (повітряної оболонки) планети на її гідросферу (водну оболонку). Зростання концентрації цього газу прискорює парниковий ефект і збільшує нестабільність клімату на планеті.

Читайте такожХакери Anonymous зламали сайт прем'єра Японії на знак протесту проти вбивства китів

На землеподібних планетах середня глобальна температура на поверхні світового океану може становити понад 56 градусів Цельсія, а висока вологість верхніх шарів атмосфери призведе до прискорення міграції води з неї до космосу. Вчені відзначають незворотність зазначених процесів навіть у разі подальшого зниження концентрації вуглецю в атмосфері.

Вчені відзначають, що для реалізації цього сценарію потрібні величезні обсяги вуглекислого газу - значно більше, ніж людина і природа в даний час викидають в атмосферу. Між тим, для землеподібних екзопланет, розташованих в безпосередній близькості до світила, сценарій вчених є більш реалістичним.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter