REUTERS

Про це заявляють кліматологи, передає РІА Новости з посиланням на журнал Nature.

"Навіть без зміни клімату наступний льодовиковий період не настав би раніше, ніж через 50 тисяч років, що робить сучасну геологічну епоху, голоцен, незвично довгою з точки зору проміжків між заледеніннями. Наше дослідження показало, що навіть поточних, відносно невеликих антропогенних викидів СО2 вистачить для того, щоб затримати настання льодовиків ще на 50 тисяч років", — заявив Андрій Ганопольський з Потсдамського інституту кліматичних досліджень (Німеччина).

Ганопольський і його колеги з інституту дійшли такого висновку, створивши нову кліматичну модель Землі, яка описує довгострокові зміни клімату.

Відео дня

Читайте такожДля вивчення клімату вчені створили новий суперкомп'ютер

Як показали розрахунки німецьких кліматологів, наступний льодовиковий період міг наступити на Землі вже сьогодні, якби людство повністю відмовилося не тільки від машин і промисловості, але й від сільського господарства. У такому разі рівень СО2 в атмосфері був би трохи нижчим від тієї критичної позначки, при перетині якої клімат планети безповоротно змінився, що відклало настання льодовикового періоду на 50 тисяч років.

Зазначається, що промислова революція і вибухове зростання споживання нафти і газу у другій половині 20 століття призвели до повного "скасування" наступного льодовикового періоду – автори статті не очікують, що він може наступити раніше, ніж через 100 тисяч років.