этот материал доступен на русском

Ціни на картоплю зросли вдвічі: що буде далі

12:31, 22 серпня 2019
Агро
5682 0
Ілюстрація REUTERS

Закупівельні ціни на картоплю в серпні 2019 року зросли майже в два рази в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року і становили близько 11 грн/кг через неврожай цієї культури в Україні.

Читайте такожВартість їжі: на скільки подорожчали продукти харчування в Україні

Про це повідомила УНІАН керівник інформаційно-аналітичного центру "Шувар" Тетяна Гетьман.

"Порівняно з минулим роком картопля подорожчала в два рази. Це пов'язано з тим, що був неврожай ранніх і середніх сортів картоплі. Також, за попередньою інформацією фермерів, скорочення врожайності очікується в межах 20% щодо пізньої картоплі. Відповідно, пропозиція на ринку менша", - сказала Гетьман.

Вона додала, що подорожчання в серпні пов'язане також з тим, що сталася затримка в збиранні цієї культури, оскільки в травні фермери змушені були її пересаджувати. Зокрема, у поточному році збирання картоплі пізньої затримується на 10-14 днів порівняно з минулим роком.

За словами експерта, в 2019 році Україна вперше почала імпортувати картоплю в період збирання власного врожаю.

"Україна завжди імпортує картоплю в зимовий період. Бувало, коли у нас ціни зростали, ми імпортували картоплю з Єгипту. Вперше (цього року - УНІАН) ми почали імпортувати, напевно, в період безпосередньо збирання власного врожаю. Але взагалі Україна імпортує картоплю з Єгипту, з Білорусі і навіть з Польщі", - сказала Гетьман, додавши, що європейські країни в 2019 році також зіткнулися з неврожаєм.

Вона зазначила, що закупівельні ціни на картоплю можуть дещо знизитися на період збирання пізньої картоплі, але зниження цін до рівня минулорічних не очікується.

"Я думаю, що на період збирання ціни трохи знизяться, але чи будуть вони нижчими за торішні - напевно, ні. Щодо картоплі ціна може бути, напевно, навіть вищою", - підкреслила експерт.

Гетьман додала, що в 2019 році значне зростання закупівельних цін спостерігається щодо всіх овочів. Зокрема, найбільш помітне зростання цін був на помідори, огірки, цибулю і капусту.

Як повідомляв УНІАН, овочі борщового набору в Україні за 2018 рік подорожчали майже в два рази - до 56,6 грн. Урожай овочів в 2018 році становив 9,4 млн тонн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter