Алкоголь незабаром здорожчає / Ілюстрація REUTERS

В Україні з початку 2022 року внаслідок підвищення акцизної ставки зростуть ціни на алкоголь. Зокрема, пляшка пива з 8% вмісту алкоголю здорожчає більше ніж на 2 гривні.

Про це повідомляють експерти порталу AgroTrend.

"Зростання цін на алкоголь стане наслідком змін, передбачених законопроектом №5600. Згідно з цим документом зміниться не лише розмір акцизної ставки, а й сама система її розрахунку", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Відповідно до нових розрахунків, акциз на слабоалкогольне пиво знизиться на 39 коп., а на міцне – зросте на 2,10 грн. Це зумовлено новим правилом розрахунку "пивного акцизу", що буде залежати від кількості етилового спирту в алкогольному напої. Акциз одного літра спирту в складі пива становитиме 59,82 грн.

Читайте такожСвітове виробництво вина впаде до одного з найнижчих показників за всю історію

Для горілки, коньяку та вина, за словами експертів, акциз також підвищиться в середньому на 5%.

"Ресурсний" законопроект в Україні

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 2 червня 2021 року зареєстрував у парламенті законопроект №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень".

Верховна Рада схвалила цей законопроект 1 липня у першому читанні. Проти цього законопроекту виступали ряд бізнес-асоціацій, представники експертної спільноти та місцевого самоврядування.

30 листопада Рада ухвалила "ресурсний" законопроект у другому читанні.

Цей документ, зокрема, передбачає підвищення ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

Наразі у парламенті зареєстровано низку проектів постанов, які блокують можливість підписання "ресурсного" законопроекту.