Українські діти, які подолали рак, поїдуть «Ігри переможців»

16:01, 20 травня 2013
Країна
3 0

IV Всесвітні змагання у Москві

Діти, які перемогли рак, приїдуть із України на IV Всесвітні дитячі «Ігри переможців» до Москви.
 
Як повідомили УНІАН організатори ігор, змагання пройде з 14 по 16 червня. Команду України привезуть українські благодійні фонди «Запорука» і «Стопрак».
 
«Ігри переможців» - найбільші в світі змагання для дітей, які перенесли онкологічні захворювання. Вже четвертий рік поспіль їх проводить російський благодійний фонд «Подаруй життя».
 
Перші ігри відбулися в 2010 році на московському стадіоні «Локомотив» і стали незабутньою подією для 200 дітей із 8 країн. Щороку географія країн-учасниць розширюється. В Іграх-2013 візьмуть участь понад 400 дітей віком від 7 до 16 років.
 
Відсвяткувати перемогу над хворобою приїдуть діти з 12 країн: Німеччини, Угорщини, Польщі, Сербії, Вірменії, Туреччини, Латвії, Болгарії, України, Білорусі, Хорватії та Росії.
 
Як зазначила співзасновник фонду «Подаруй життя» Чулпан Хаматова, «Ігри переможців» – не просто спортивні змагання, але й важливий реабілітаційний проект фонду. За її словами, до недавнього часу проблема реабілітації дітей, які одужали після онкологічних або гематологічних захворювань, не була такою актуальною хоча б тому, що дітей, які одужали, на жаль, було небагато.
 
«В останнє десятиліття в дитячій онкології відбувся справжній прорив – одужує близько 70% дітей. І багатьом із них потрібна допомога в поверненні до звичайного життя. На «Іграх переможців» діти долають свої страхи, знайомляться з іншими хлопцями та дівчатами, які теж зіткнулися в своєму житті з хворобою, спілкуються, бігають, плавають, стріляють із лука повертаються до нормального, дитячого життя», - сказала Хаматова.
 
Цього року ігри пройдуть у комплексі ЦСКА. Урочисте відкриття «Ігор переможців» відбудеться 14 червня, в День донора крові.
 
Гостями ігор традиційно стають зірки спорту, кіно та музики. Підтримати юних переможців прийдуть російські олімпійські та параолімпійські чемпіони.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter