До квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату / фото ua.depositphotos.com

Україна отримала 60 тис. курсів препарату "Молнупіравір", призначеного для лікування COVID-19.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Виробником препарату є американська фармацевтична компанія Merck Sharp & Dohme.

"Роботу над контрактуванням "Молнупіравіру" ми почали ще у листопаді, під час підготовки до чергової хвилі COVID-19, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. – Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з захворюванням та збережуть життя пацієнтам із груп ризику. Я вдячний колегам та партнерам за оперативну роботу та закупівлю цього препарату".

Найближчим часом МОЗ розподілить ліки та відправить їх у регіони. До квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату.

Першочергово ці ліки призначатимуть пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого.

Читайте такожДо антирекорду далеко: коронавірусна статистика в Україні обвалилася"Молнупіравір" - що відомо про цей препарат

"Молнупіравір" – це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати.

"Молнупіравір" зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Раніше УНІАН вже повідомляв, що в Україні змінили терміни для отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Тепер її можна отримати раніше.

Вас також можуть зацікавити новини: