Синдром фантомної сирени виникає через сильний стрес / Фото - depositphotos.com

Багато людей після початку повномасштабної війни в Україні відчули і відчувають сильний стрес, який не проходить безслідно для організму. Однією з відносно нових проблем є синдром фантомної сирени.

Психолог Наталія Єжова пояснила, чому можуть бути чутні сирени навіть коли їх немає, і як це побороти, пише "НВ".

Єжова пояснила - кожен пережитий стрес, викликаний загрозою для життя, може спричинити посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Для багатьох сирена зараз - це основний тригер, і коли людина її чує, мозок реагує на це тривогою і страхом. Такі ж відчуття з'являються, коли людині здається, що вона нібито чує сирену. 

Відео дня

Психолог дала кілька порад, що робити в разі, якщо вам здається, що ви чуєте сирену, хоча насправді її немає. Перше, що варто зробити - сказати про це родичам, поділитися своїми переживаннями. 

Також Наталія Єжова радить озвучувати свої емоції - не боятися вимовляти вголос фрази "мені страшно","я злюся" та інші. 

Одним з ефективних методів стабілізації свого емоційного стану при фантомних сиренах може бути ведення щоденника - буде легше, якщо накопичені емоції будуть перенесені на папір. Це своєрідне "заземлення".

Ще одна порада психолога - не ізолюйтеся. Важливо залишатися в контакті зі своїми близькими, ділитися переживаннями, щоб вони не накопичувалися. Це допоможе легше переживати стресові моменти. 

Синдром фантомної сирени - це захисна реакція організму / Фото - depositphotos.com

Наталія Єжова каже - переживати синдром фантомної сирени зараз - це нормально. Це не означає, що людина збожеволіла, це, скоріше, захисна реакція організму на сильний стрес, пов'язаний із загрозою життю. 

Нагадаємо, психологи пояснили, коли варто звертатися до лікаря через тривогу.

Вас також можуть зацікавити новини: