Помідори, висаджені навесні або на початку літа, вимагають постійного догляду. У липні рослини починають формувати плоди і, якщо в цей період нічого не робити з ними, то ви ризикуєте залишитися без врожаю. Раніше ми говорили про те, чим підгодувати помідори і як правильно підв'язувати помідори в теплиці і відкритому грунті, а сьогодні пропонуємо чек-лист городника по догляду за томатами.
Як правильно доглядати за саджанцями помідорів - важливі дії
У липні рослини витрачають величезну кількість сил на формування плодів. Саме в цей період потрібно виконувати певні садові роботи, щоб отримати хороший урожай. Якщо цього не зробити, то нові помідори просто не будуть зав'язуватися, а ті, що зав'язалися останніми - не будуть визрівати.
Формування томатів
Багато городників формують кущі ще навесні - коли вирішують, яка кількість стебел їм потрібна. Справа в тому, що пишне цвітіння томатів триває до самої осені - особливо, якщо в грунті багато азоту. Саме тому важливо регулярно проводити пасинкування - в минулій статті ми ділилися секретами про те, як пасинкувати помідори у відкритому грунті.
Залишати кущ зовсім "голим" не можна, але видалити всі зайві відростки потрібно - нехай рослина направить всі сили на формування плодів. Відрізайте все нові пасинки, залишаючи невеликі (до 1,5 см) пеньочки, нижнє листя (особливо ті, які почали жовтіти) і масивні листя, розташовані біля основи кисті, що дозріває.
Підживлення помідорів
У липні необхідно провести третю (заключну) підгодівлю томатів. Досвідчені городники кажуть, що найкраще для цього підійде розчин з таким складом:
- коров'як - 1 л;
- суперфосфат - 20 гр;
- сечовина - 10 гр;
- сірчистий калій - 20 гр;
- вапно - 10 гр;
- мідний купорос - 2 гр на 10 л води.
Високорослим і ліановидним рослинам потрібно 2 л, низькорослим і середнім - по 1-1,5 л на кущ.
Полив і розпушування грунту
Ще один важливий етап - регулярна подача вологи і оновлення шару землі, де ростуть помідори. Ідеальним для томатів вважається крапельний полив, але якщо такого у вас немає, то поливайте рослини під корінь 1-2 рази в тиждень. Також важливо 1 раз в тиждень рихлити грунт, щоб забезпечити доступ кисню до рослини. Будьте обережні і намагайтеся не пошкодити коріння.
Обробка рослин від шкідників
Знищувати комах необхідно регулярно, щоб не наражати на небезпеку помідори в період дозрівання і майбутній урожай. У період плодоношення використовувати хімічні речовини не можна, тому краще обробляти посадки народними засобами.
Зробіть розчин з сироватки (1 л сироватки на 3 л води) і обприскуйте рослини кожні 10 днів.
Вчасно знімайте достигли плоди
Одні сорти помідорів дозрівають кистями, інші - поштучно, і якщо вам дістався другий варіант, то не забувайте прибирати дозрілі плоди. Якщо цього не зробити, то рослина буде витрачати сили на їх підживлення і затримувати розвиток інших плодів. У разі, якщо у вас немає можливості регулярно спостерігати за помідорами, то зривайте майже дозрілі плоди і залишайте їх дозрівати на сонці.