Як зберігати продукти без холодильника влітку / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Багато українців звикли зберігати в холодильнику абсолютно все - від м'яса до хліба, бо влітку є ризик швидкого псування продуктів. Насправді, деякі гастрономічні вироби можуть "жити" і без прохолоди - УНІАН розповість, які продукти можна зберігати в теплі абсолютно безпечно.

Які продукти можна зберігати не в холодильнику - список

Запам'ятайте для себе перелік продуктів, які цілком нормально переживають високі температури (не обов'язково їх класти до холодильника), іноді достатньо просто затемненої ділянки на кухні.

Овочі та фрукти

Відео дня

Будь-які овочі та фрукти можна зберігати в льосі або коморі, а якщо таких приміщень немає, то просто знайти на кухні затишне місце в тіні й помістити туди продукти. Головне - стежити за відсутністю вогкості та за можливості швидко з'їдати, не допускаючи тривалого лежання.

Крупи та макарони

Будь-які крупи (гречка, пшоно, рис, пшеничка та інші) можна і потрібно зберігати в шафці на кухні - холодильник таким сипучим абсолютно не потрібен. Єдина вимога - розсипати крупи в скляні банки з кришками, що щільно закриваються, щоб всередину ємності не пробралися комахи. Те ж саме стосується і макаронних виробів - подалі від сонячних променів і в закритій тарі.

Пакетовані та бутильовані соки

Будь-які соки, які ви купите в магазині, спокійно можна зберігати і вдома без холодильника, але тільки якщо вони закриті. Власне, точно так само вони зберігаються і в супермаркеті - без холодильника, просто в торговому залі на полиці. Однак якщо ви вже відкрили сік, бажано випити його за 1-2 дні, при цьому постійно прибираючи кудись у тінь.

Питна вода та газовані напої

Кожному з нас влітку хочеться випити прохолодної чистої води, але якщо немає можливості її охолодити, то точно можна вберегти від псування. Єдина вимога води до вас - не ставити її під прямі сонячні промені, але в іншому навіть відкрита пляшка з водою може стояти на кухні або в кімнаті. Такі ж правила застосовні і до газованих напоїв, хоча їх складно назвати корисними - від відсутності холодильника постраждає тільки температура "газованої води", але властивості і смак залишаться колишніми.

Каші, супи та пюре швидкого приготування

Будь-які швидкорозчинні продукти, наприклад, супи в брикетах або пакетах, каші та пюре взагалі не потрібно класти в холодильник - там вони можуть відсиріти. Зберігати таку майбутню їжу потрібно за кімнатної температури - бажано в кухонній шафі.

Мед, цукор, сіль, спеції, рослинна олія

Тут усе зрозуміло і без пояснень - ніхто і ніколи не кладе такі продукти в холодильник, усі розумні господині зберігають їх у шафках. У низьких температурах просто немає потреби, тому навіть якщо вимкнуть світло, ці 5 продуктів 100% не постраждають. Що стосується рослинної олії, то її краще все-таки поставити в затінену ділянку, але холодильник такому продукту не потрібен.

Рибні, м'ясні, овочеві консерви

Як правило, більшість покупних консервів не потребують холодильної камери - вони прекрасно себе "почувають" у діапазоні кімнатної температури. Якщо ви переживаєте, що в приміщенні надто спекотно, можете прибрати консерви в шухляду під стіл або в кухонну шафу - там температура буде все одно нижчою, ніж у відкритому просторі кухні, до того ж, ви точно зможете вберегти продукти від сонячних променів.

Що стосується того, яку випічку можна зберігати без холодильника, то, в принципі, будь-яка здоба нормально переживе спеку, якщо вам вдасться швидко її з'їсти. Особливо це важливо під час купівлі випічки з фруктовими та кремовими начинками - вона псується швидше, тож краще вжити смачну здобу в найближчі години після придбання.

ВАЖЛИВО: варто розуміти, що в спеку і без холодильника можна зберігати і ковбасу, і сир, і молоко, і яйця - питання тільки в тому, як швидко ви це все використовуєте в їжу.

Вас також можуть зацікавити новини: