Обидві форми відображають крайні точки на емоційному спектрі / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Американський психолог Марк Треверс назвав дві крайності в коханні та їхнє значення.

"Любов буває різною - за формою, глибиною та інтенсивністю. Одні втрачають голову від закоханості, інші бояться кохання до паралічу. Перша крайність - так звана любовна манія, коли почуття захльостують, а страх втратити близького стає нав'язливим. Друга - філофобія - глибокий, часто руйнівний страх перед коханням, що заважає будувати справжні стосунки", - написав він у своїй статті для Forbes.

За його словами, обидві форми відображають крайні точки на емоційному спектрі. І ось що вони говорять про внутрішню природу людини:

Відео дня

Любовна манія. Людина стає надмірно власницькою, відчуває емоційні гойдалки та постійно боїться бути покинутою. Такі люди жадають підтвердження своєї значущості, відчувають невпевненість, і їхні емоції коливаються від захоплення до руйнівних ревнощів. Зазвичай вони усвідомлюють, що стосунки нестабільні, але продовжують піддаватися почуттям.

Філофобія. Для декого навіть думка про близькі стосунки викликає панічну реакцію. Це протилежність манії, коли, навпаки, хочеться втекти від емоційної близькості. Це стійкий, ірраціональний страх закохатися або вступати в емоційні зв'язки. Це не просто сумніви, а сильна тривога, викликана страхом бути вразливим, який часто сягає корінням дитячих травм, відмови або покинутості. По суті, філофобія стає захисним механізмом від передбачуваного болю, але й заважає будувати здорові стосунки.

"Обидві форми кохання розкривають не стільки стосунки з іншими, скільки наші внутрішні конфлікти. Любовна манія показує страх бути покинутим, потребу у визнанні та безпеці. Філофобія - інший вид уразливості: страх втратити контроль", - констатував психолог.

Нагадаємо, раніше психолог пояснив, як відрізнити кохання від стосунків "за звичкою".

Вас також можуть зацікавити новини: