29 лютого - містичний день / фото pixabay.com

Багато людей не розуміють, для чого придумали 29 лютого і і чому цей день тільки раз на чотири роки. Як виявилося, навколо цієї дати ходить багато легенд, і, насправді, все не просто так.

УНІАН розповідає, для чого потрібно 29 лютого і хто народжується в цей день.

29 лютого 2024 - значення дня

Астролог Яна Тимощук каже, що вперше про високосний рік людство дізналося в 45 році до нашої ери. Це сталося одночасно з введенням нового календаря за наказом Юлія Цезаря, який згодом і назвали юліанським. 

Відео дня

"Вся справа в літочисленні. Воно передбачало звичний для нас рік - 12 місяців, тривалістю 365 днів. Ми зчитували добу з нерівним числом і округлили їх до 24 годин. Зробили ми це тому, що швидкість обертання планети, звичайно, не змінилася, але ми не знали, що робити з рештою 4 хвилинами. І коли протягом року ці 4 хвилини набігали на повноцінну добу, ми додали додатковий день. Так і з'явилося 29 лютого. Тобто вся справа в часі", - говорить експерт.

Магія 29 лютого - що сталося в цей день

За словами астролога, є ще кілька історій цього дня. Тимощук каже, що 29 лютого називали Кассіанів день в пам'ять Іоанна Кассіяна.

За легендою Кассіян, що ішов по дорозі з Миколою Угодником, відмовив у допомозі подорожньому, який звернувся до нього, через небажання забруднити одяг. При цьому чоловікові, у якого застряг у багнюці віз, допоміг Микола Угодник. 

Коли подорожні прийшли в рай, Бог поцікавився, чому у Миколи одяг брудний, а у Іоанна - чистий. За байдужість до бідних людей Бог позбавив Кассіяна щорічних іменин. Тепер ви знаєте, чому 29 лютого раз на 4 роки.

За іншою легендою, святий Касіян тільки раз на 4 роки має один вихідний від роботи, а він був працівником варти в пеклі. Його обов'язки в цей день беруть на себе 12 апостолів.

Хто народжується 29 лютого - ці люди особливі

Крім Касіяна, 29 лютого святкую іменини Івана, а в католицькій традиції - Осфальд.

"Люди, народжені в цей день, вважаються обраними, здатними бути пророками, можуть володіти містичними і езотеричними навичками. Зустріч з людьми, які народжені 29 лютого, може принести незвичайні знання. Назва місяця лютий походить від свята очищення Фебруус, а іменинникам приписують вміння зцілювати", - зазначила Тимощук.

Вона додала, що батьки, як правило, якщо дитина народиться 29 лютого, намагаються записати дату її появи на світ на день раніше або пізніше, щоб їм не було прикро через те, що їхній день народження буде раз на чотири роки. 

Також, за словами астролога, 29 лютого - День забутого часу.

29 лютого - ритуали

Існує думка, що в цей день незаміжні дівчата можуть самі зробити пропозицію своїм обранцям. Кажуть, що сім'я вийде щасливою і міцною.

Однак до полудня краще не виходити з дому, щоб не потрапити в біду. Всі важливі події плануйте на вечір.

Вас також можуть зацікавити новини: