Сьогодні - День осінніх міражів / фото ua.depositphotos.com

Яке свято 27 жовтня 2020

Цього дня світ відзначає Міжнародний день плюшевого ведмедика, День осінніх міражів, Всесвітній день аудіовізуальної спадщини.

Читайте такожКоли Великдень у 2021 році: дата свята в УкраїніУ США - День наставництва, День чорної кішки, День американського пива, День Військово-морського флоту, у Вірменії - День пам'яті жертв теракту в парламенті, в Конго - День трьох Заїрів, у Сент-Вінсенті і Гренадіні - День незалежності, в Греції - День національного прапора, у Туркменістані - День Незалежності, в Словаччині - День чернівської трагедії.

Пам'ятні дати 27 жовтня, річниці та події

У 1873 році американець Джозеф Глідден, фермер зі штату Іллінойс, запатентував колючий дріт, в його первісному вигляді він використовується й сьогодні. Цей винахід отримав широке застосування і до 1880 року революційно змінило життя на просторах Великих рівнин США. Недорогі огорожі з колючого дроту дозволили фермерам, які тримали худобу, обходитися без ковбоїв, а власникам ранчо – легко захищати свої посіви від тварин, які заходять на їхні землі. Розвиток тваринництва у Штатах завдяки цьому винаходу отримав значний поштовх.

У 1982 році Китай оголосив, що чисельність населення країни перевищила мільярд / фото REUTERS

У 1901 році в Парижі, пограбувавши магазин, нальотники вперше зникли на автомобілі. 

У 1951 році 27 жовтня в саскачеванському університеті (Канада) під керівництвом Гарольда Джонса було вперше застосовано радіаційне опромінення як засіб для боротьби зі злоякісними утвореннями у онкологічних хворих. Променеву терапію проводили, використовуючи радіоактивний кобальт-60 ("кобальтову гармату") як джерело гамма-променів високої енергії, що діють аналогічно до рентгенівських променів, нейтронів і електронів. Променева терапія використовувалася і в лікуванні неопухольових захворювань. Так, наприклад, раніше рентгенотерапія застосовувалася як спосіб епіляції й для лікування підвищеної пітливості. Сьогодні цей вид лікування часто використовується для лікування п'яткових шпор. 

У 1982 році Китай оголосив, що чисельність населення «Піднебесної» перевищила мільярд.

У 2008 році в Швейцарії була відкрита перша у країні лінія метрополітену Лозанни.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні вшановує пам'ять Святої Параскеви Сербської / фото ua.depositphotos.com

Православна церква 27 жовтня вшановує пам'ять Святої Параскеви Сербської. У народі день назвали Параскева Бруднуха. Параскева вважалася покровителькою вагітних і молодих мам.

Що сьогодні не можна робити

Не можна прати та прясти пряжку. Жінкам, які чекають дитину, заборонялося розчісуватися.

Прикмети на 27 жовтня     

Читайте такожВихідні у листопаді: коли та скільки відпочиватимуть українціЗ давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- яскраве та зоряне небо - до хорошого врожаю;

- вітряна і суха погода - літо наступного року буде неврожайним;

- голосно каркають ворони - до відлиги;

- хмарна й сніжна погода - у травні чекайте негоди.

27 жовтня іменини 

Іменини у Михайла, Петра, Кузьми, Гната і Миколи.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram