Яке свято 7 лютого / фото pixabay

Цього дня у світі відзначаються День народження вогнегасника, День польотів на місяць, День числа Ейлера ("e" Day).

У США - День Феттучіні "Альфредо", День боротьби з ВІЛ і СНІДом серед афроамериканців, День троянди, День "Помахайте рукою сусідові", День балету, День періодичної таблиці, День відправлення листівок друзям, у Британії - День пудингу, в Японії - День північних територій, в Індії - День посту духовних практик "Шат-тіла Екадаші", у Гренаді - День незалежності, в Ірландії - День святого Мела.

Пам'ятні дати 7 лютого, річниці та події

Цього дня у 1301 році Едуард Карнарвонський став першим англійським принцом Уельським. За переказами, Едуард I застосував хитрість, щоб домогтися домінування англійської корони в Уельсі. Коли він, досягнувши значних військових успіхів у цьому краї, зібрав валлійських князів і запропонував їм визнати васальну залежність від Англії, ті як головну умову зажадали, щоб принцом Уельсу був місцевий уродженець, який не знає ні слова по-англійськи.

Відео дня

Едуард тут же дав урочисту клятву виконати цю умову. Князі підписали договір про васальну залежність, після чого Едуард виніс їм свого сина - майбутнього короля Едуарда II, який народився напередодні у валлійському замку Карнарвоні, і вигукнув: "Ось вам принц Уельський, уродженець вашої країни і він ні слова не знає англійською!".

У 1795 році Порт Хаджибей був перейменований на Одесу.

У 1998 році змагання сноубордистів були включені в програму Олімпійських ігор / фото УНІАН

7 лютого вважається днем народження вогнегасника. У 1863 році цей винахід було запатентовано в штаті Вірджинія інженером Аланом Креєм. Перше застосування скляних колб, заповнених водою, під час гасіння пожеж датується 17 століттям. Найпершим вогнегасником вважається той, який був створений в Англії у 19 столітті. Для його наповнення теж використовували воду.

У 1907 році в ході боротьби за надання жінкам виборчих прав у Великій Британії Національна спілка жіночих товариств організувала у Лондоні масову ходу, що увійшла в історію як "Марш бруду". Більше як три тисячі жінок, відвойовуючи свої права, йшли в холод та дощ розбитими вулицями столиці Британії - по Гайд-парку до Ексетер-холу.

У 1998 році в північних районах Афганістану через землетрус магнітудою 5,6 бала загинули понад 4500 осіб.

У 1998 році змагання сноубордистів були включені до програми Олімпійських ігор. Сноуборд – швидкісний спуск із засніжених схилів і гір на спеціальному снаряді – сноуборді, моноліті з окантовкою, що має кріплення для ніг. Спускаючись з гори, спортсмени виконують різні акробатичні елементи. Першу подобу сноуборду винайшов австрієць Джек Буртшеет: у 1929 році він вирізав дошку для катання з фанери. Офіційно ж основоположником сноубордингу вважається американець Том Сімс. У 1963 році він почав кататися з гір на дошці від скейтборду, а потім, удосконаливши свій винахід, став першим в історії виробником сноубордів під маркою SIMS Snowboards.

Спочатку спортсмени трималися за мотузку, закріплену на передньому боці дошки. Пізніше мотузку замінили кріплення, змінилася й сама форма сноуборду - він набув викривленого до центру вигляду. На відміну від гірських лиж, сноуборд розвиває меншу швидкість (100 кілометрів на годину проти 150 кілометрів на годину), він легший в освоєнні та простіший в управлінні. Ще одна тонкість: сноубордисти стоять на дошці не обличчям, а боком щодо напрямку руху. Найуспішнішими олімпійцями-сноубордистами за всю історію Олімпійських ігор цього виду були представники Швейцарії та США.

7 лютого християни східного обряду вшановують пам'ять святого Григорія Богослова / фото ua.depositphotos.com

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 7 лютого вшановує пам'ять святого Григорія Богослова.

Що сьогодні не можна робити

Не можна хвалитися успіхами - наврочите. Ще не можна сваритися та скандалити. 

Прикмети на 7 лютого    

Народні прикмети сьогодні / фото УНІАН

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • випало багато снігу - скоро прийде весна; 
  • голосно щебечуть птахи - до сильних морозів;
  • висять довгі бурульки - до потепління. 

7 лютого іменини 

Іменини у Григорія, Мойсея, Бориса, Філіпа, Олександра та Віталія.

Вас также могут заинтересовать новости: