Церковне свято 2 лютого / depositphotos.com

Преподобний Євфимій Великий поряд з Антонієм Великим, Макарієм Великим і Пахомієм Великим уславився в християнстві, як основоположник пустельного життя у віруючих. 

Його батьки довго залишалися бездітними, а коли по молитві у них народився син, мати і батько його пообіцяли, що віддадуть хлопчика на служіння Господу. Тому з малих років Євфимій виховувався в монастирі, рано прийняв чернецтво, а в 29 років поїхав до Палестини, де оселився в печері. Тримав суворий піст, постійно молився і трудився, тому став прикладом для багатьох подвижників. Ченці стали приходити до нього, завдяки цьому й була заснована свята обитель.

Євфимій став відомий не тільки як основоположник подвижництва, а й як цілитель. Він приймав всіх стражденних, допомагав нужденним, лікував хвороби, передбачав майбутнє.

Відео дня

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято 2 лютого - Єфімов день.

Православне свято 2 лютого - день пам'яті святих мучеників

Інна, Пінна і Римма були родом зі Скіфії, відомі, як учні апостола Андрія. Після того, як вони увірували в Христа, звернули до нього багатьох язичників. Князь, який правив тоді, дізнався про це і наказав убити їх. Їх прикували до паль, вбитих в річку Дунай, на вулиці стояла зима, тому мученики швидко замерзли на смерть.

Васе, Євсевій, Євтихій і Василід жили в епоху правління царя Діоклетіана. Були багатими людьми. Одного разу побачивши, як єпископ Феопемп страждає за Христа, вони самі прийняли цю віру. За це язичники піддали християн страшним тортурам і віруючі померли, перед кончиною отримавши мученицький вінець.

Прикмети 2 лютого

Народні прикмети сьогодні / фото УНІАН
  • яка погода сьогодні - такою вона буде і на Масляну;
  • ранкова зоря трималася недовго і згасла - вдарять морози;
  • кішки підлогу шкребуть - будуть вити хуртовини;
  • похмурий день - навесні настануть заморозки.

Що сьогодні не можна робити

Після заходу сонця в цей день не можна виходити на вулицю - вважається, що нечисть 2 лютого особливо активна, може заплутати людину і накликати на неї біду. Також не рекомендується співати - до сліз. З тієї ж причини не рекомендується влаштовувати застілля, якщо за вікном погана погода. Танці, пісні і радість приваблює злих духів, вони можуть почути ваші веселощі і проникнути в будинок.

Що можна робити 2 лютого

За старих часів люди в цей день загадували бажання і проводили обряди на удачу. Вважалося, що 2 лютого - сприятлива дата для контакту із Всесвітом. Можна провести обряд на молоці. Прокинувшись вранці, налийте в чашку молоко. Вголос скажіть свої бажання і устремління. Потім випийте половину, а решту вилийте в сніг зі словами: "На добробут і благополуччя в сім'ї".

Сни, побачені в ніч з 1 на 2 лютого, збуваються, але навпаки. Тобто, якщо приснилася бідність - будете багатими, якщо самотність - зустрінете коханого. 

Вас також можуть зацікавити новини: