Батьківська субота 2022-Україна відзначає 11 червня / depositphotos.com

Трійця 2022 - двунадесяте свято, яке вважається одним з найголовніших в православ'ї. Щорічно відзначається на 50-й день після Великодня, тому має другу назву "П'ятидесятниця". УНІАН розповість, що потрібно принести до церкви на батьківську суботу і які традиції цієї дати.

Раніше ми розповідали, коли відзначаються Зелені святки 2022.

Троїцька батьківська субота в червні 2022 - дата і особливості

Цього року поминальна субота випадає на 11 червня. У цю дату поминають покійних, особливо тих, у кого не залишилося родичів. У традиціях батьківської суботи переплітаються слов'янське язичництво і християнське православ'я. Згідно з повір'ями, на 50-й день після Великодня на землю зійшов Святий Дух, що стало символом завершення порятунку людства.

Відео дня

Раніше в Троїцьку батьківську суботу в церквах поминали тільки передчасно покійних - священики з'ясовували обставини смерті і вносили імена в список. Зараз можна поминати всіх, відвідувати панахиди в храмах і ходити на кладовища.

Що потрібно робити в Троїцьку батьківську суботу

Кого поминають у батьківську суботу перед Трійцею / depositphotos.com

Православні віруючі в цей день ходять на поминальні служби і передають записки для панахиди. Велика панахида в церкві проводиться в п'ятницю, на наступний день священики служать Божественну літургію заупокійну, загальну панахиду, а також виступають з проповідями. Також прийнято читати молитви в церквах, на могилах і вдома. Якщо у віруючої людини немає можливості відвідати храм, то можна помолитися в колі сім'ї, прочитавши "Отче наш".

Ще одна традиція дня - необхідно подавати милостиню нужденним і відвідувати кладовища. Важливо навести порядок в місцях спочинку - прибрати сміття, посадити квіти, принести пісні продукти. Церква такі дії засуджує, як ритуали язичницькі, але українці все одно дотримуються традицій своїх предків.

Заборонено в поминальний день:

  • шити, в'язати;
  • займатися будівництвом;
  • працювати в городі;
  • лихословити і пліткувати;
  • пити алкоголь і курити;
  • поминати покійних поганими словами.

Слов'яни в цю дату влаштовували сімейні вечори, так як вважали, що поминальний день - це світле свято, а не причина для скорботи. Християнська церква до веселощів ставиться скептично і не особливо підтримує.

Троїцька батьківська субота 2022 - традиції язичництва

За старих часів люди готували трапезні страви - варили кутю, яйця фарбували в зелений колір, пекли поминальні млинці. Частування призначалися не тільки для поминального столу, але і як дар покійним.

Молоді люди влаштовували гуляння, розпалювали багаття і збиралися біля водойм, проганяючи русалок і водяних. У п'ятницю і в суботу розвішували по будинку березові гілки, щоб захиститися від нечистої сили. 

Обов'язково в п'ятницю потрібно було зробити генеральне прибирання, а потім три дні не підмітати підлогу. Після закінчення цього терміну необхідно ретельно вимести всі кути в будинку. 

Які молитви читати в батьківську суботу перед Трійцею

Особливо важливо для християн прочитати молитви, згадуючи про покійних, щоб їх душа не маялася в загробному світі. УНІАН пропонує кілька варіантів.

Молитва про покійних батьків

Господи, почуй наші благання про батьків, що покинули цю землю і вирушили в Царство Твоє, де життя вічне. Лише ти здатний втішити душі наші скорботні. Прошу, відпусти всі гріхи пішов і подаруй йому життя в радості і щастя на Небесах. Плачу я і молюся за душу раба Божого (ім'я) з вірою і надією на розраду. Не залиш мене одного в печалі скорботної, допоможи пережити втрату. Відпусти йому всі гріхи, дозволь душі упокоїтися і знайти життя вічне. Помолюся ж я за нього і прославлю ім'я твоє, Господь наш! Бо Ти батько наш, і лише ти знаєш, коли проб'є останню годину наш на землі, щоб забрати після душі наші в Царство Небесне. Нехай знайдемо ми вічність поруч з тобою. На віки віків. Амінь.

Універсальна молитва про покійних

Упокій, Господи, душі покійних рабів твоїх: батьків моїх, родичів ,благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм всі гріхи вільні і мимовільні, і даруй їм Царство Небесне. Амінь.

Вас також можуть зацікавити новини: